EKB Almayanlar Kendi Evini Satamayacak! Enerji Kimlik Belgesi Nereden Nası Alınır, Kaç Lira, Zorunlu Mu?

Enerji Kimlik Belgesi zorunluluğu için son 2 hafta kaldı! 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile enerji kimlik belgesi olmayan evler ne satılabilecek, ne de kiraya verilebilecek.

EMLAK HABERLERİ 16.12.2019 - 09:08 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Enerji Kimlik Belgesi zorunluluğu için son 2 hafta kaldı! 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile enerji kimlik belgesi olmayan evler ne satılabilecek, ne de kiraya verilebilecek. Peki, EKB nedir, nereden nasıl alınır, enerji kimlik belgesi maliyeti daire başına kaç lira, eski binalarda mantolama zorunlu mu?

Enerji Kimlik Belgesi için geri sayım başladı. 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile EKB almayan binalarda bulunan daireler kiralanamayacak ve satılamayacak. ENERJİ KİMLİK BELGESİ ZORUNLU MU?Evet, EKB alınması yasal zorunluluktur. ENERJİ KİMLİK BELGESİ ALINMAZSA NE OLUR?1 Ocak 2020 tarihi itibari ile konut satış ve kiralama işlemlerinde EKB talep edilecek olup bu belgenin olmaması durumunda tapudan satış işlemleri yapılamayacaktır. Yani enerji kimlik belgesini almayan kişiler satış yapamayacaklar. ENERJİ KİMLİK BELGESİ EKB MALİYETİ KAÇ LİRA, DAİRE BAŞINA KAÇ TL ÖDENİYOR? ENERJİ KİMLİK BELGESİ FİYATLARI 2019Her firmanın uyguladığı farklı fiyatlandırma bulunmakta olup bizim emlak365.com olarak yapmış olduğumuz birkaç firma görüşmesi ile aldığımız ortalama daire fiyatı 50 lira oldu. Ancak bazı firmalar 5 daire üstü binalara özel indirimler uyguladıklarını belirtti. Enerji Kimlik Belgesi Hakkında Bilgi Almak İsteyenler Burada Toplanıyor >>>KATILMAK İÇİN TIKLAYINESKİ BİNALARDA EKB ALMAK İÇİN MANTOLAMA / ISI YALITIMI YAPTIRMAK ZORUNLU MU?Eski binalara mantolama zorunluluğu bulunmuyor ancak EKB alınması yasal bir zorunluluk olarak uygulanıyor. 1 Ocak 2020 tarihi itibari ile EKB almayan binalarda yer alan taşınmazlar için tapu devri ve kiralama işlemi yapılamayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konu hakkında yapmış olduğu yazılı açıklamasında ... 5.12.2008 Tarihli ‘Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği’nin’ geçici 3. maddesine göre, -mevcut binalar ve inşaatı devam edip henüz yapı kullanma izni almamış binalar için Enerji Verimliliği Kanununun yayımı tarihinden itibaren on yıl içinde Enerji Kimlik Belgesi düzenlenir- denilmektedir.Bu maddeye göre, mevcut binalar için 2.5.2017 tarihine kadar Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi gerekmektedir. Enerji kimlik belgesi düzenlenmesi mevcut binalar için yalıtım yapma zorunluluğu getirmemektedir...” böyle bir zorunluluğun olmadığını duyurmuştu. ENERJİ KİMLİK BELGESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLARMimari ProjeIsı Yalıtım ProjesiElektrik ProjesiMekanik Tesisat Projesi (Isıtma, soğutma, havalandırma)EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@