Ekim 2021 İstanbul, Ankara, İzmir Bims Briket Güncel Fiyat Listeleri

İnşaat yapı malzemelerinin güncel fiyatlarına dair yoğun araştırmalar yapılıyor. Ekim 2021 bims briket fiyatları ne kadar? İstanbul, Ankara, İzmir bims briket fiyatları güncel liste...

Emlak Haberleri 26.10.2021 - 06:00 26.10.2021 - 06:00 Engin Uzunoğlu

İnşaat sektöründe yapı malzemelerine gelen zamlar gündemden düşmüyor. Yerli üretim olsun veya olmasın tüm yapı malzemelerine çeşitli oranlarda zamlar güncel olarak uygulanıyor. Bu zamlarla beraber de inşaat maliyetleri sürekli olarak değişiyor. İnşaat yapı malzemeleri arasında yer alan bims briket fiyatları da yoğun olarak araştırılıyor. 

BİMS BRİKET NEDİR?

İnşaat yapı malzemeleri arasında bulunan bims briket yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ese ve ısı yalıtımını yükselten yapı malzemelerinden olan bims briket öz kütlesinin düşüklüğü ile dikkat çekiyor. Volkanizma hareketleri ile oluşan doğal taş olan bims hammeddesinden üretilen bu yapı malzemesinin kullanım alanı oldukça geniştir. Süngerimsi, dayanıklı ve gözenekli bir inşaat yapı malzemesi olan bims briket sağlam yapıların vazgeçilmez malzemelerinden birisi olarak değerlendiriliyor. 

BİMS BRİKET NE İŞE YARAR?

Bims briket inşaatlarda yapılan ses ve ısı yalıtımı özelliklerinde belirleyici etki yapmaktadır. Bu malzemelerin kullanılması ile inşa edilen yapılarda ses ve ısı yalıtımı üst seviyeye çıkmaktadır. Bundan dolayı da nitelikli inşaatların vazgeçilmez yapı malzemeleri arasında bulunmaktadır.Tüm özelliklerinin yanında süngerimsi ve esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı da yüksek mukavemet faydası sağlayarak çatlamalara ve kırılmalara karşı koruyucu olmaktadır. Bims briket kullanılarak inşa edilen yapılar depreme de dayanıklı olurlar.

Bims briketin bir diğer faydası da yangınlara karşı korunaklı olmasıdır. Erime sıcaklığı oldukça yüksek olan Bims briketler yangın yayılma riskini de azaltmaktadır. Rutubet önleyici bir özelliği de olan bim briket inşaatların vazgeçilmez yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. 

BİMS BRİKET GÜNCEL FİYATLARI EKİM 2021

Bims briket güncel fiyatları büyük bir merakla araştırılıyor. İlden ile farklılık gösteren 1 m3 bims briket fiyatları şu şekildedir:

-8,5'luk Bims Briket: 187 TL
-10'luk Bims Briket: 159 TL 
-13,5'luk Bims Briket: 118 TL 
-15'lik Bims Briket: 106 TL
-20'lik Bims Briket: 83 TL
-25'lik Bims Briket: 63 TL
-20'lik Asmolen Bims Briket: 77 TL 
-25'lik Asmolen Bims Briket: 62 TL 
-7'lik Klavuz Bims : 1.720 TL 
-10'luk Klavuz Bims: 1.180 TL
-20'lik Bims Dolu Blok: 83 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@