Ekim Ayının Son Haftasına Kadar Almayın Diyen Ünlü Analist Bitcoin Yorumu İle Panik Yarattı

Kripto para piyasalarında Bitcoin'in yükseliş trendi devam ederken ünlü analist Katie Stokckton herkesi şok eden Bitcoin uyarısı yaptı. Bitcoin fiyatı yeniden düşecek mi? 

Finans 12.10.2021 - 05:00 12.10.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında Bitcoin fırtınası dinmiyor. Uzun bir süre yatırımcılarına ciddi kayıplar verdiren öncü kripto para birimi şimdi yükseliş trendine girerek zararları telafi ediyor. Bitcoin şu anda 57.391 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde Bitcoin'in değer kaznaım oranı yüzde 4,50 oldu. Bitcoin'de bundan sonra neler olacak, yükseliş devam edekmi yoksa düşüş mü başlayacak?

BİTCOİN İÇİN DÜŞÜŞ TAHMİNİ

Ünlü kripto para analisti Katie Stockton çok çarpıcı bir Bitcoin yorumu yaptı. Bitcoin yatırımcılarına adeta bir felaket senaryosu yazan Katie Stockton, “Bitcoin şu anda yükseliş trendine girdi. Ancak aşırı satın alma gerçekleşiyor. Tamamen bundan kaynaklı bir geri çekilme yaşanabilir. Yükseliş trendinin tam tersi bir trend Bitcoin için etkili olabilir. BitcoiN'de önemli bir düşüşün sinyallerini alıyoruz dersek yanılıyor olmayız.” dedi. 

BİTCOİN'DE KARŞI TREND GÜÇLENMEYE BAŞLADI

Bitcoin için bir geri çekilme döneminin başlamasını beklediğini açıklayan Katie Stockton, “Bitcoin için bir uzun vadeli yükseliş trendine devam edebilmenin gereği yüzde 16 oranında bir geri çekilme olabilir. Haftalık yatay konsolidasyon dönemi meydana gelebilir. Böyle bir süreç geçici bir geri çekilme olacaktır. Ekim ayında Bitcoin'de yüzde 33'lük bir ralli yaşandı. Bu da kısa vadeli aşırı alım bölgesine ulaşılmasını sağladı. Beraberinde de bir karşı trend güçlenmeye başladı.” ifadelerini kullandı. 

EKİM AYININ SON HAFTASINA KADAR BİTCOİN ALMAYIN!

Bitcoin satın almanın hiç de zamanı değil diyen Katie Stockton, “Bitcoin yatırımı yapmak isteyen insanlar var. Bu her zaman böyledir. Bir varlık değer kazandıkça bu varlık için talepler artar. Ancak yatırım böyle yapılmamalı. Üstelik Bitcoin'de çok kiritik bir süreç yaşanıyor. Düşüşlerle yeniden 50 Bin Dolar altına sarkan bir Bitcoin görebiliriz. Bence Ekim ayının son haftasına kadar Bitcoin alınmamalı.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@