Ekonomi Gündemini Sarsacak İddia! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu İstifa Etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararı ise...

Ekonomi gündemini sarsacak bir iddia basında yer aldı. Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ve TÜİK Başkanı Dinçer'in istifa ettiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise bu istifaları kabul etmediği öğrenildi.

Gündem 21.01.2022 - 10:53 21.01.2022 - 10:53 Mustafa Karagöz

Basında yer alan bir haberde ekonomi gündemini derinden etkileyecek bir iddia ortaya atıldı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile birlikte Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer hakkında ortaya atılan iddiada, iki ismin ittifa ettiği ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu istifalardan birini kabul etmediği, diğer talebin ise henüz Erdoğan'a ulaşmadığı ifade edildi. 

TCMB VE TÜİK BAŞKANI İSTİFA ETTİ İDDİASI

Milli Gazete'de yer alan haberde bir süredir konuşulan istifa haberlerinin Şahap Kavcıoğlu için olduğu öne sürüldü. Söz konusu haberde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun istifa etmek istediği ve bu talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiği iddia edildi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Şahap Kavcıoğlu'nun talebini kabul etmediği de haberde yer aldı.

Ekonomi gündemi için bir diğer iddia ise enflasyon oranları sonrası muhalefet partilerinin hedefindeki isim haline gelen Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer için oldu. TÜİK Başkanı Dinçer'in de istifa etmek için talepte bulundu ancak bu talebin henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşmadığı belirtildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@