10.000 Dolar Birikime Vadeli Mevduat ile 32 Günde En Yüksek Kazancı Sağlayan Bankalar

Bankaların vadeli döviz hesabı faiz oranları değişti. Faizlerin yükselmesiyle kar oranı yükselirken her banka ayrı ayrı yeni dönem faizlerini açıkladı.

10.000 Dolar Birikime Vadeli Mevduat ile 32 Günde En Yüksek Kazancı Sağlayan Bankalar
Bankaların vadeli döviz hesabı faiz oranları değişti. Faizlerin yükselmesiyle kar oranı yükselirken her banka ayrı ayrı yeni dönem faizlerini açıkladı. İşte banka banka tüm liste.

Emlak365.com - Vadeli mevduat faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Çok sayıda banka vadeli mevduat faiz oranlarını PPK toplantısı öncesinde güncelledi. Bazı bankalar faiz oranlarını artırırken bazı bankalar ise faizlerini değiştirmedi. Bu dönemde birikimini değerlendirmek isteyenlere ise önemli fırsatlar sunuluyor.

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI

Merkez Bankası'nın politika faiz oranlarına ilişkin adımları tüm birikim türlerinde vadeli mevduat faiz oranlarının artmasına neden oldu. Türk Lirası için sağlanan 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları yüzde 17.00 bandına çıktı. Bunun dışında özel bankalar müşterilerine yüzde 16.50, yüzde 16.00 ve yüzde 15.90 seviyesinden faiz kazancı sağladıklarını ilan ettiler. TL vadeli mevduat faiz oranlarına ilişkin bir hamle de devlet bankalarından geldi. Vakıfbank ve Halkbank vadeli mevduat faiz oranlarını 32 gün için yüzde 15.75 bandına çıkardılar.

DOLAR BİRİKİMLERİNE EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKALAR

Dolar birikimi olan ve vadeli mevduat üzerinden değerlendirmek isteyenlere özel bankaların sunduğu oranlar dikkat çekici seviyede. Son yenilemelerin ardından yılbaşı öncesinde en yüksek vadeli dolar hesabı faiz oranı Burgab Bank'ta bulunuyor. Banka müşterilerine yüzde 3.00 seviyesinden faiz sağlıyor.

Listenin ikinci sırasında yüzde 2.50'lik oranla Odeabank bulunurken yüzde 2.25'lik oranıyla Alternatif Bank en yüksek 3. faiz oranına sahip banka oldu. Bu bankaların sağladıkları kazanç tutarını 10.000 dolar üzerinden hesapladık. İşte 32 günlük faiz kazanç tablosu
Yorumlar (0)