10 Kamu Kurumu Kendisine Ait İkinci El Araçları Satıyor

10 farklı kamu kurumu kendisine ait ikinci el otomobillerin satışı için ihale düzenleyecekler. Bu kamu kurumlarının hangilerinin olduğunu ve ihale ile satılacak araçlara dair listeyi haberimizde aktarıyoruz. İşte kamu kurumlarının araç satış duyuruları.

10 Kamu Kurumu Kendisine Ait İkinci El Araçları Satıyor

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından ilan edilen araç satış duyuruları Ocak 2021 döneminde güncellendi. 

Başvuru süreci sona eren ilanların listeden kaldırılmasıyla 10 farklı kamu kurumunun ilanı kaldı. İhale ile ikinci el araç satışı yapacak olan kamu kurumlarının satışa çıkardığı araçlar araçlar ise birbirinden çok farklı özellikteler. 

KAMU KURUMLARININ İKİNCİ EL ARAÇ SATIŞLARI

Kamu kurumları tarafından ilana çıkarılan araçlardan almak isteyen vatandaşlar, sürecin nasıl işlediğini araştırıyorlar. 

Aşağıda listede yer alan araçlardan birisine başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvurularını yapmadan önce satış duyurusuna ulaşacaklar. Araç satışları için kurumlar ilanlarını Resmi İlan Portalı (İlan. gov.tr) adresinden yayımlıyorlar. 

Bu site üzerinden satış duyurularına ulaşan vatandaşlar satılık araçlardan kendilerine uygun bir ilan bulduklarında ilk olarak başvuru tarihleri içinde başvurularını yapmak olacak. Bunun için kurumun talep ettiği evrakları derleyecek olanlar vatandaşlar daha sonra geçici teminat bedelini ödeyecekler. İhale tarihinden önce de bu evrakları kuruma teslim edecekler. 

GÜNCEL ARAÇ SATIŞ LİSTESİ

İHALE SÜRECİ

Araçları almak için ihale başvurularını tamamlayan vatandaşlar daha sonra ihaleye katılacaklar. Burada en yüksek teklifi veren katılımcı aracı almaya hak kazanacak. Gerekli ödemeler ve devir teslim işlemleri kurumun yetkili birimiyle tamamlanacak.

Emlak365.com

Yorumlar (0)