100 Bin TL Birikim 32 Günlük Faizle Hangi Bankada Kaç TL Kar Getirir?

Bankaların vadeli mevduat faiz oranları yükseldi.

100 Bin TL Birikim 32 Günlük Faizle Hangi Bankada Kaç TL Kar Getirir?
Bankaların vadeli mevduat faiz oranları yükseldi. Bazı bankalar tanışma faizi oranlarında kampanya şartlarını değiştirdiler. Bazı bankalar ise müşterilerinin dikkatini çekmek adına hem yüksek faiz hemde farklı bankacılık olanakları sunuyorlar.

VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları vadeli mevduat faiz oranlarında özel bankaların gerisinde kalmış durumda. Başta Burgan Bank, İNG Bank, Fibabanka, Odeabank gibi bankalar olmak üzere çok sayıda banka yüksek vadeli mevduat getirisi sunuyor. Özel bankaların vadeli mevduat faiz oranları yüzde 18.00 bandında yer alırken kamu bankalarının vadeli mevduat oranları yüzde 15.50 ile yüzde 17.00 bandı arasında yer alıyor.

Vadeli mevduat faiz oranlarında şubat sonunda yenilenmeler yaşandı. Bazı bankalar faiz oranlarını daha yukarı çekerek diğer bankaların oranlarına daha da yaklaştı. Bazı bankalar ise müşterilerine bankacılık olanakları kapsamında ek avantajlar sağladıklarını ilan ettiler. İşte birikimlerini vadeli mevduat faizleriyle değerlendirmek isteyenler için son tablo.

BİRİKİMLERİNİ DEĞERLENDİRMEK İSTEYENLER İÇİN SON FAİZ ORANLARI

Vadeli mevduat faiz oranları zirvesinde Anadolu Bank yer alıyor. Banka müşterilerinin birikimlerine yüzde 18.50 ile 32 günlük vadeli mevduat faizi sunuyor. Anadolu Bank tarafından sağlanan bu faiz oranı tüm bankalar arasında en yüksek faiz oranına sahip.

Bu faiz oranının dışında Fibabanka, CEPTETEB, Burgan Bank, İNG Bank gibi bankalarda müşterilerine yüzde 18.00 ile faiz getirisi sağlıyorlar. Bu bankaların faiz oranlarının hemen ardında ise yüzde 17.75 faiz oranıyla Alternatif Bank yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise yüzde 17.70 faiz oranıyla QNB Finansbank bulunuyor.

Banka Banka Kazanç Tablosu32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarıyla 100 bin TL'sini değerlendirmek isteyen bir müşteri için en yüksek kazanç tutarı 1540 TL. Yüzde 18.00 faiz oranıyla vadeli mevduat sunan bankalardan biri tercih edilirse 100.000 TL için kazanç tutarı 1499 TL olur.
Yorumlar (0)