1000 TL Devlet Yardımında Kış Öncesi İkinci Şans! 5 Maddelik Başvuru Şart Listesi

1000 TL sosyal yardım başvurusunda bulunan ancak alamayan vatandaşlar ile halen hiç başvuruda bulunmamış olanlar için süreç devam ediyor.

1000 TL Devlet Yardımında Kış Öncesi İkinci Şans! 5 Maddelik Başvuru Şart Listesi

1000 TL sosyal yardım başvurusunda bulunan ancak alamayan vatandaşlar ile halen hiç başvuruda bulunmamış olanlar için süreç devam ediyor. e-Devlet üzerinden başvuruların alınmaya devam ettiği yardım ödemeleri için Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şartları ilan etmişti. İlk defa başvuru yapacaklar ile daha önce başvuru yapıp onay alamayanlar için 1000 TL sosyal yardım başvuru ekranı.

Pandemi sürecinin en önemli desteklerinden olan 1000 TL yardım ödemeleri halen devam ediyor. Daha önceki süreçlerde 1000 TL için e-Devlet üzerinden başvuru yapan ancak alamayan vatandaşlar yeniden başvuru yapabilirler. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken hususları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı başvuru şartlarını ve ön başvuru ekranını emlak365.com derledik. 5 MADDELİK ŞART LİSTESİAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan 1000 TL devlet yardımı için Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulunmuştu. Yardımın kimlerin alamayacağını açıklayan Çalışma Bakanı Selçuk 5 maddelik bir liste yayımlamıştı. İşte Bakan Selçuk tarafından ilan edilen o koşullar;1-) Pandemi Sosyal Destek Programı 1. ve 2. Faz kapsamında 1000 TL alanlar,2-) 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,3-) 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,4-) SGK'dan gelir veya aylık alan emeklililer, dul ve yetimler5-) İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden, Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar,Bu başvuru şartlarının dışında ayrıca aylık hane gelir düzeyi yüksek olan vatandaşların da 1000 TL destek başvuruları kabul edilmiyor. 1000 TL YARDIM BAŞVURU EKRANI 1000 TL devlet desteği için başvuru işlemleri elektronik olarak gerçekleştirilecek. Vatandaşlar başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapacaklar. e-Devlet sistemine giren vatandaşlar burada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetlerinden başvurularını yapacaklar. 1000 TL Sosyal Yardım e-Devlet Ön Başvuru EkranıEmlak365.com


Yorumlar (0)