1.000 TL Hangi Yatırım Aracında Bugün Ne Kadar Oldu? Günlük Dolar, Euro, Altın, Borsa, Mevduat Faizi Hesaplaması!

Türkiye'de piyasaların çok hareketli olduğu bir dönemden geçiliyor. Vatandaşlar varlıklarının hangi yatırım araçlarında günlük ne kadar getiri ye sahip olabileceklerini merak ediyorlar. Bugün 10 Bin TL tutarındaki varlık hangi yatırım aracında kaç lira oldu?

1.000 TL Hangi Yatırım Aracında Bugün Ne Kadar Oldu? Günlük Dolar, Euro, Altın, Borsa, Mevduat Faizi Hesaplaması!

Türkiye ekonomisi çok kritik bir süreçten geçiliyor. Pandeminin etkisi ile piyasaların karışık fiyatlamaları devam ediyor. Vatandaşlar da varlıklarını en iyi şekilde değerlendirmek ve bu varlıklarına en yüksek kazancı katmak için yatırım araçlarının günlük performanslarını araştırmayı sürdürüyorlar.

BUGÜN TÜRKİYE PİYASALARINDA GÜNLÜK GÖRÜNÜM!

Bugün varlıklarını Borsa İstanbul'da değerlendiren yatırımcılar kazançlı çıktılar. BIST 100 endeksi ve BIST 30 endeksi günü değer kazancıyla kapattı. Yine varlıklarını çalışan vadeli hesaplarda işleten ve mevduat faizi alan yatırımcılar günün kazananı tarafında yer aldılar. Döviz ve altın yatırımcıları ie bugünü kayıla kapattılar. Dolar ve euro değer kaybederken altın fiyatlarında da bir miktar gerileme meydana geldi.

HANGİ YATIRIM ARACI NE KAZANDIRDI

Dolar kuru şu anda 8,31 TL'den işlem görüyor. Euro kuru ise 10,11 TL'den satılıyor. Altın tarafında ise karışık bir görüntü hakim oluyor. Ons altın fiyatı 1.866 dolar seviyesine fırlasa da gram altın bundan faydalanamadı. Gram altın geçtiğimiz Cuma günü 500 TL seviyesinde haftayı kapatmıştı. Bugün ise dolar kurunun gerilemesinda negatif etkilendi. Ons altının yükselişine rağmen gram altın şu anda 498 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Borsa İstanbul ise günü kazançla kapatan yatırım araçlarından birisi oldu.

1.000 TL BUGÜN HANGİ YATIRIM ARACINDA KAÇ TL OLDU?

Varlıklarını bugün Borsa İstanbul'da değerlendiren yatırımcılar 1.000 TL'Lik yatırımlarını BIST 30 endeksinde 1.009 TL, BIST100 endeksinde ise 1.008 TL yaptılar. Borsa İstanbul bu açıdan bugün en kazançlı yatırım aracı oldu. Diğer yatırım araçlarında yatırımcılar bu seviyede bir kazanç elde edemediler.

Yatırımlarını döviz alanında değerlendiren yatırımcılar bugün varlıklarının Türk lirası karşısında azalmasına şahitlik ettiler. 1.000 TL'lik varlığını dolara yatıran yatırımcıların gün sonunda paraları 983 TL'ye, euroya yatıran yatırımcıların paraları ise 984 TL'ye düştü. Türk lirası gün boyunca dövize karşı güçlü bir görüntü ortaya koymayı başardı.

Gram altın üzerinden yapılan altın hesaplamasına göre 1.000 TL'lik varlıklarını altına yatıran yatırımcılar da zarar eden tarafta yer aldılar. Gün onunda altın yatırımcılarının varlıkları 993 TL'ye geriledi.

Varlıklarını bankaların mevduat hesaplarında değerlendiren yatırımcılar ortalama olarak kazanç elde ettiler. Günlük olarak 1.000 TL'lik varlıkları 1.000,25 TL oldu.

Yorumlar (0)