1000 TL Pandemi Ödemesi Başvurusu ve Sonucu: E-Devlet’ten TC Kimlik No ile Sorgulanacak!

Şuna hala başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 1.

1000 TL Pandemi Ödemesi Başvurusu ve Sonucu: E-Devlet’ten TC Kimlik No ile Sorgulanacak!
Şuna hala başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 1.000 TL pandemi desteğini almak için E-devlet üzerinden başvuru gerçekleştirmeye devam edecekler. Başvuru yapanlar ise yine E-devler sistemi üzerinden yardım ödemlerinin onaylanıp onaylanmadığını görebilecekler.

1.000 TL Pandemi Desteğine Başvuru Nasıl Yapılır?

1.000 TL pandemi desteğine başvuru yapmak için ilk olarak E-devlet’in resmi web sitesine giriş yapılacak. Giriş ile direk olarak ekran bir tablo yansıyor. Bu tablo üzerine TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi girilip, ‘’sisteme giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır. Yeni ekrandan ise ‘’E-hizmetler’’ sekmesine giriş yapılması gerekiyor. Ardından, sıralanan liste üzerinden sırası ile ‘’ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İşlemleri’’ ve "Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu" sekmelerine tıklanır.

Bu adımlar ile açılan başvuru formuna ise TC kimlik numarası, doğum tarihi, isim, soy isim, aylık gelir bilgisi, medeni durum, çalışma durumu, hanenin toplam aylık geliri, aylık fatura ödeme tutarları, ailedeki kişi sayısı, telefon numarası girilip, "gönder" kutucuğuna onay verilecek. Vatandaşlar bu online adımlar ile destekten yararlanmak için başvuruyu tamamlayacaklar. Gelir durumunun bu yardımı gerektiriyor olması halinde 1.000 TL destek sunulacak. İşlem için E-devlet şifresi ise PTT şubelerinden 4 TL ücret ile alınıyor.

Pandemi Desteği Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Daha önceden 1.000 TL pandemi desteğine başvuru yapanlar ise olumlu sonuç alıp almadıklarını öğrenmek için yine E-Devlet’in resmi web adresine girecekler. Direk olarak ekrana gelen giriş tablosuna E-devlet şifresi ve TC kimlik numarası yazıp, onay vererek, ana sayfana "E-Hizmetler" sekmesine girecekler. Yeni açılan ekrandan ise sırası ile "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İşlemleri’’ ve "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" başlıklarına tıklayacaklar.

Bu işlem adımları ardından karşılarına çıkan ekran boşluğuna tekrar TC kimlik yazıp, "şimdi sorgula" kutucuğunu seçecekler. Tüm bu adımlar sonunda ise vatandaşın 1.000 TL pandemi desteği için ödemesinin onaylanıp onaylanmadığı, hangi bankaya yattığı, hesaba geçip geçmediği hakkında tüm bilgiler görüntülenecek.
Yorumlar (0)