1.000 TL Sosyal Yardım Desteği Pandemi Parası Başvuruları Devam Ediyor Mu? Başvuru Şartları Neler, Kimler Alabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.000 TL sosyal yardım ödemesi yapılmaya devam ediliyor mu? 3. faz 1.000 TL sosyal yardım kimlere veriliyor? 1.000 TL pandemi parası nasıl alınır?

1.000 TL Sosyal Yardım Desteği Pandemi Parası Başvuruları Devam Ediyor Mu? Başvuru Şartları Neler, Kimler Alabilir?

Türkiye tam kapanmaa giderken vatandaşlar yaşayacakları ekonomik sıkıntıları devlet yardımı ile aşmanın hesaplarını yapıyorlar. Koronavirüs salgınının etkin olduğu dönemlerde başlayan ve halen daha vatandaşlara sosyal yardım verilen 1.000 TL sosyal yardım programı çok büyük bir ilgi gördü. Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1.000 TL sosyal yardımlar için vatandaşlar çok yoğun bir şekilde talep göstermeye devam ediyorlar. 

1.000 TL SOSYAL YARDIM DEVAM EDİYOR MU?

3. faz pandemi parası ödemeleri aralıksız yapılmaya devam ediliyor. Başvuruda bulunan vatandaşlar uygun görülmesi durumunda hemen 1.000 TL sosyal yardım alabiliyorlar. Bunun için başvuruların nasıl yapılacağı da öğrenilmek isteniyor. 3. faz 1.000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru sonuçları da e-devlet üzerinden yapılan sorgulama ile öğrenilebiliyor.

1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 1.000 TL sosyal yardım başvurusunun nasıl yapılabileceği araştırılıyor. Bu başvurular e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. E-devlet üzerinden pandemi sosyal destek başvurusu hizmetine giren vatandaşlar başvuru işlemleri kapsamında form doldurarak kişisel bilgilerini iletebiliyorlar. Ancak başvurular belirli bir düzenle alınıyor. TC kimlik numaralarının son hanesine göre başvuru günleri belirlenmiş durumda. TC kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar Pazartesi günleri, 2 olanlar salı günleri, 4 olanlar çarşamba günleri, 6 olanlar perşembe günleri, 8 olanlar ise cuma günleri başvuru yapabiliyorlar. Cumartesi ve pazar günleri ise tüm vatandaşlar başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. 

1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 1.000 TL 3. faz sosyal yardımları için belirlediği bazı şartlar bulunmaktadır. Buna göre bazı vatandaşların bu yardımlardan yararlanamayacakları açıklandı. Pandemi Sosyal Destek programı kapsamında faz 1 ve faz 2 sosyal yardımlarından 1.000 TL alan vatandaşlara 3. faz programında başvuru hakkı tanınmadı. 4/A kapsamındaki kamu işçileri ile 4/C kapsamındaki memurlar da 1.000 TL pandemi parası alamayacaklar. Ayrıca emekliler, işsizlik maaşı alanlar ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar da 1.000 TL sosyal yardım başvurusu yapamıyorlar. 

Yorumlar (0)