1.100 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen 1.100 TL sosyal yardımlar hakkında araştırmalar yapılmaya devam ediliyor. Kimlere 1.100 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak? 1.100 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılı? 1.100 TL sosyal yardım başvurusu sonucu nasıl öğrenilir?

1.100 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Koronavirüs salgını nedeniyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.100 TL'lik pandemi sosyal destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Vatandaşlar bu sosyal yardımlardan yararlanma haklarının olup olmadığına dair araştırma yapıyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.100 TL sosyal yardım ödemesini kimlere veriyor? Kimler 1.100 TL sosyal yardım başvurusunda bulunabilirler?

1.100 TL SOSYAL YARTDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle kötü olan ekeonomik durumları daha da bozulan vatandaşlar devlet tarafından desteklenmeye devam ediliyor. Bu durumda olan vatandaşlar ise 1.100 TL sosyal yardım başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre 1.100 TL sosyal yardım başvurusu e-devlet üzerinden yapılıyor. E-devlet sistemine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan vatandaşlar “Pandemi Sosyal Destek Başvurusu” hizmetini bularak başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın verdiği bilgilere görevatandaşlar belirli kurallara göre 1.100 TL sosyal yardım başvurusu yapabilecekler. Buna göre TC kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı günü, 4 olanlar Çarşamba günü, 6 olanlar Perşembe günü ve 8 olanlar Cuma günü başvuruda bulunabilecekler. Cumartesi ve Pazar günleri ise tüm vatandaşlar 1.100 TL sosyal yardım başvurusu yapabilecekler.

1.100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

-Daha önce verilen 1.100 TL sosyal yardımlardan yararlanmamış olmak

-Kamu işçisi olmamak

-Memur olmamak

-SGK'dan gelir veya aylık almamak

-İşsizlik maaşı alıyor olmamak

-Kısa çalışma ödeneğinden yararlanıyor olmamak

1.100 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

1.100 TL sosyal yardım başvurusu yapanlar başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Başvurularını e-devlet üzerinde yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını de e-devlet üzerinden öğrenebiliyorlar. Bunun için e-devlet sistemin sosyal yardım ödeme bilgileri hizmeti üzerinden sorgulama yapılması gerekiyor.

Yorumlar (0)