15 Mart Ayı Evde Bakım Parası Maaşı Yatan İllerin Güncellenmiş Tam Listesi Açıklandı

15 Mart 2021 Pazartesi günü itibari ile Mart ayı evde bakım maaşı yatan iller belli oldu. 24 ilde paralar hesaplara yattı.

15 Mart Ayı Evde Bakım Parası Maaşı Yatan İllerin Güncellenmiş Tam Listesi Açıklandı
15 Mart 2021 Pazartesi günü itibari ile Mart ayı evde bakım maaşı yatan iller belli oldu. 24 ilde paralar hesaplara yattı. Evde bakım parası yatan iller güncel, engelli maaşı yatan iller, 15 Mart evde bakım parası yatan iller hangileri?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi yayımlandı. 15 Mart 2021 Pazartesi günü itibari ile evde bakım parası maaşı yatırılan illerin toplam sayısı 24'e ulaştı. Peki, İstanbul'da evde bakım maaşı parası yattı mı, hangi illerde evde bakım parası yatırıldı, engelli bakım maaşı parası yatırılan iller hangileri?

EVDE BAKIM MAAŞI 2021 NE KADAR OLDU?

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşı parası her sene açıklanan asgari ücret zam oranı ve yeniden değerleme oranı rakamı üzerinden zam görüyor. Evde bakım maaşı zammı 6 aylık periyotlar halinde yılda 2 kere zam görürken açıklanan yeni zam oranına göre 2021 yılının ilk 6 aylık zaman dilimi için yatırılacak olan evde bakım maaşı parası 1.657,86 TL oldu.2021 yılının birinci ödeme döneminde 30 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek olan ödeme döneminde evde bakım maaşı alan kişilere devlet tarafından 1.657,86 TL maaş ödemesi yapılacak. Şubat, Mart, Nisan , Mayıs ve Haziran aylarında hesaplara bu tutar Aile Bakanlığı tarafından otomatik olarak hak sahipleri adına açılan hesaplara yatırılacak.

2021 senesinin ikinci döneminde ise yeni zam yapılacak ve Temmuz ayı itibari ile ise yıl sonuna kadar evde bakım maaşı almaya hak kazanan kişilerin hesaplarına güncellenen yeni zamlı maaş tutarı ödemeleri başlayacak. Temmuz ayından itibaren zamlı evde bakım parası almak isteyen kişiler için uygulanan aylık hane halkı geliri sınırı ise 1.705 TL üzerinden hesaplanacak.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER GÜNCEL! EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER, 15 MART 2021

 1. 1- Bolu2- Tokat3- Aksaray
  4- Osmaniye5- Çanakkale6- Samsun
  7- Sakarya8- Hatay9- Ordu
  10- Antalya11- Diyarbakır12- Kırıkkale
  13- Balıkesir14- Giresun15- Adıyaman
  16- Manisa17- istanbul18- Uşak
  19- Bilecik20- Düzce21- Erzurum
  22- Konya23- Mersin24- ZonguldakEVDE BAKIM PARASI NEDEN YATMADI, NE ZAMAN YATAR, EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Ödemeler Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yatırılmakta olup bu nedenle illere göre farklılıklar göstermektedir. İlk olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ödeme listeleri oluşturulmakta, bu listeler tek tek kontrol edilmekte ardından da onaylanarak bakanlığa gönderilmektedir.

Son olarak ise bakanlık tarafından onaylanan listelerde bulunan kişilere otomatik olarak evde bakım maaşı parası ödemesi banka hesapları üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle listeleri erken hazırlayan illerde ödemeler erken başlarken listelerin hazırlanması uzun süren illerde ise gecikmeler yaşanabilmektedir.
Yorumlar (0)