15 Mayıs 2021 Altın Fiyatları! Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın piyasalarında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ederken fiyatların yükseliş eğilimini sürdürmesi üzerine altın fiyatlarına olan ilgi çok daha fazla oldu. Altın fiyatları bugün ne kadar oldu. 15 Mayıs 2021 altın fiyatları kaç TL?

15 Mayıs 2021 Altın Fiyatları! Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Dünyada son 15 gündür en dikkat çekici yatırım aracı altın oldu. Altın pişyasasına olan ilgi bir anda eski günlerine dönerken bu ilgi ile altın alımları hızlandı ve fiyatlar da yukarıya doğru çıkmaya başladı. Artan fiyatlar yatırımcıları memnun ederken bu fiyatlamanın ne kadar süreceği de merak konusu olmaya başladı.

15 MAYIS ALTIN FİYATLARI!

Altın fiyatlarına dair gelişmeleri canlı olarak anlık takip edenler “Bugün altın ne kadar oldu?” sorusuna cevap arıyorlar. Hem ons altının fiyatı hem de gram altın fiyatı öğrenilmek isteniyor. Altın fiyatlarına göre yatırımlarına yön verecek olan küçük, orta ve büyük yatırımcılar piyasa gelişmelerini de çok yakından izliyorlar.

ONS ALTIN YENİ FİYATI!

Aylardır altın fiyatlarının çıkmasını bekleyen yatırımcılar geçtiğimiz günlerde ons altının 1.800 doların üzerine kendisini atması ile büyük bir heyecan fırtınası içerisinde kendilerini buldular. Ons altın dönem dönem gerçekleşen kar satışları ile 1.810 dolar seviyelerine yaklaşsa da yeniden yukarıya çıkmayı başardı. Şu anda ons altın 1.842 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Altın fiyatları için yapılan altın yorumuna göre yükseliş trendi bir süre daha devam edecek.

GRAM ALTIN KAÇ TL?

Gram altın fiyat ise dolar kurundan destek almayı sürdürüyor. Dolar kurunun 8,45 TL olması ve ons altından gelen destek ile gram altın kendisini 500 TL'nin üzerine attı. Şu anda 500 TL'den fiyatlanan gram altın yen. Bir rekor seviyesi için sıçrama tahtası oluşturmaya başladı. Bu sıçrama gerçekleşirse gram altın Kasım ayında kırdığı 540 TL rekorunu yeniden kırmak için hareketlenecek. Bunun için gram altının hem ons altından hem de dolar kurundan detsek alması gerekiyor.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ?

Altın piyasasını analiz eden uzmanlar Mayıs ve haziran aylarında altın fiyatlarının yükseleceği iddiasında bulunuyorlar. Buna karşın altın piyasasına rakip olarak gösterilen kripto paralarda Bitcoin'in fiyat çöküşü altın lehine yazıldı. Bitcoin'de zarar eden yatırımcıların altın alımlarına başladıkları ve fiyatların güçlü duruşunun bundan kaynaklandığı belirtildi.

Yorumlar (0)