1544 TL İkramiye! Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Vermişti Emeklilerden Rakam Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dini bayramlarda ödenen emekli ikramiyelerine ilişkin açıklamada bulunmuştu. İkramiyelerin artırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları ardından emeklilerden talep geldi.

1544 TL İkramiye! Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Vermişti Emeklilerden Rakam Geldi
Ramazan ve Kurban bayramında emeklilere 1000 TL ikramiye ödeniyordu. Bu rakam yetim ve dul maaşı alanlara hakları onunda 500 TL ve 250 TL olarak sağlanıyordu. Bu rakamlar 2021 yılında ihya edilecek olan Ramazan ve Kurban Bayramlarında artırılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ikramiyelere zam müjdesi sonrası konuya ilişkin emeklilerden talep geldi. Türkiye Emekliler Derneği zam oranının ne kadar olması gerektiğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve zam için rakam verdi.

İKRAMİYELER 1545 TL OLSUN

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından konuya ilişkin konuştu.

Konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Kazım Ergün, ikramiyeler hakkında bilgi verdi. 2018 yılında başlayan uygulamanın bu zamana kadar devam ettiğini ifade eden Ergün bu sürede ikramiyelerin artırılmadığını hatırlattı. Bu kapsamda enflasyon oranında yapılacak artışın geçmişe dönük olmasını talep eden Ergün talebini şu şekilde açıkladı.

"İkramiyenin ödenmeye başlandığı tarihten itibaren emekliaylıklarına altı ayda bir yapılan zam ikramiyelere de uygulanmalı. 2021'in birinci altı ayında bayramlar öncesinde ödenecek ikramiye 1.545 liraya yükseltilmelidir."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce katıldığı bir etkinlik kapsamında emekliler hakkında konuştu. Emekli maaşlarında yapılan iyileştirmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan dini bayramlarda sağlanan ikramiyelere dair konuşmuştu.

Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramında emeklilere 1000'er TL ödeme yapıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zam müjdesini "Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz" sözleriyle duyurmuştu.
Yorumlar (0)