18 Nisan 2021 Pazar Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı!

Altın piyasalarında önemli fiyat değişimlerinin etkisi altındaki ilerleyiş devam ediyor. Ons altın ve gram altın ne kadar oldu? 18 Nisan 2021 Pazar günü altın fiyatları canlı takip ekranı...

18 Nisan 2021 Pazar Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı!
Piyasaların oldukça aktif bir işlem yapısında ilerlediği bir hafta geride kaldı. Hafta sonu fiyatlamaları ile piyasaların şekillenmesine devam ediliyor. Peki bu hafta sonu altın piyasasında nasıl fiyatlanmalar meydana geldi? Altın fiyatları ne yönde değişti? Altın fiyatlarının değişimine zemin hazırlayan veri akışları neler oldu? Altın piyasası teknik analizinde neler var? Altın fiyatlarında hangi seviyelere dikkat edilmesi gerekir. İşte 18 Nisan 2021 Pazar gününe ait altın piyasası ile alakalı tüm gelişmelerin detaylı açıklamaları...

ONS ALTIN NE KADAR OLDU?

18 Nisan 2021 altın fiyatları canlı takip ekranına göre ons altın 1.777 dolardan işlem görmeye devam ediyor. ABD ekonomisinde meydana gelen gelişmeler, enflasyon riskinin artık güçlü şekilde kendisini hissettirmeye başlaması, FED Başkanı Jerome Powell'in açıklamalarının yetersiz kalması, ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerinde karışık seyir, dolar endeksinde meydana gelen güç kaybı, FED'in faiz artırımı kararının öne çekilebileceği endişeleri ons altının fiyatlarında yükseltici etkilere neden oldu. Bu nedenle ons altında böyle bir seyrin takip edilmesi bekleniyor. Yeni haftaya dair de analistler beklentilerini aynı şekilde ortaya koydular.

IKON Menkul tarafından yapılan ons altın değerlendirmesine göre 1.785 dolar direnç noktası olarak gösterildi. Bu noktanın kırılması durumunda 1.819 dolar ve 1.851 dolar bandı sonraki direnç bölgeleri şeklinde ortaya çıkacaklar. Aşağı yönelmenin meydana gelmesi durumunda ise 1.759 ve 1.749 dolar seviyelerine dikkat edilmesi gerektiği bildirildi. Ancak ons altında trendin yükselişten yana olduğu belirtildi.

GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Gram altın da fiyatlanmaya devam ederken ons altında ve dolar kurunda meydana gelen değişimler bu fiyatlamada etkili oluyor. Gram altın şu anda 460 TL'den işlem görüyor. Bu fiyatlamanın sınırlı yükseliş nedeniyle 460 TL'de kaldığı bildirildi. Dolar kurunun biraz olsun baskı altına alınması ve ciddi yükselişler ortaya koyamaması ile gram altın yalnızca ons altının yükselişinden etkilendi. Bu nedenle gram altın fiyatı 460 TL'ye tutundu. Dolar kurundan destek alamadığı sürece gram altının bu seviyelerde tutunması bekleniyor.
Yorumlar (0)