2008 Krizini Doğru Bilmişti! Ünlü Yatırımcı Uyardı: Balon Şişti, Sert Patlama Geliyor

Tüm dünyada büyük bir kayıp yaşanmasına neden olan ve tarihe geçen 2008 krizini doğru tahmin ederek adını finans sektörüne altın isimlerle yazdıran Michael Burry yeni kehanetleri ile çok konuşulacak! 2008 krizini önden görerek yapmış olduğu yatırımlarla büyük paralar kazanan ünlü yatırımcının o dönemki kazancı ve yatırım öngörüleri The Big Short filmine konu olmuştu.

2008 Krizini Doğru Bilmişti! Ünlü Yatırımcı Uyardı: Balon Şişti, Sert Patlama Geliyor
Tüm dünyada büyük bir kayıp yaşanmasına neden olan ve tarihe geçen 2008 krizini doğru tahmin ederek adını finans sektörüne altın isimlerle yazdıran Michael Burry yeni kehanetleri ile çok konuşulacak!

2008 krizini önden görerek yapmış olduğu yatırımlarla büyük paralar kazanan ünlü yatırımcının o dönemki kazancı ve yatırım öngörüleri The Big Short filmine konu olmuştu.

BÜYÜK AÇIK FİLMİNE KONU OLAN ÜNLÜ YATIRIMCI YENİ KRİZ KEHANETİNDE BULUNDU! 

2008 senesinde Amerika'da yaşanan finansal krizi doğru okuyarak rekor getiriye imza atan ve nokta tahminleri ile finans sektörüne adını altın harflerle yazdıran Michael Burry piyasalarda alarm zillerinin çaldığını söyledi. Hisse senedi piyasalarında balon oluştuğu yönünde uyarıda bulunan Burry piyasalarda spekülasyonlar yapıldığını söyledi.

PERVASIZCA ALIMLAR VE SPEKÜLASYONLAR İLE PİYASADA ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR

Burry Tesla ile başlayan elektrikli araç ve yazılım şirketleri başta olmak üzere Bitcoin gibi kripto para varlıklarında büyük bir balon oluştuğunu belirterek pervasızca yapılan bu alımlar nedeni ile yıkıcı bir çöküş uyarısında bulundu.

2007 senesinde Amerika'da yaşanan konut balonuna benzeyen balonların bugün de oluştuğunu belirten Burry sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu açıklamasında “İnsanlar önceden uyarmadığımı söylüyor. Uyardım ama kimse dinlemedi. Şimdi uyarıyorum ve yine kimse dinlemiyor. Ancak uyardığıma dair kanıtım olacak” diyerek yeni kriz kehanetinde bulundu.

KREDİLİ İŞLEMLER ARTTI, PİYASALAR BIÇAK SIRTI 

Piyasaların artık bıçak sırtında olduğunu belirten Burry herkesin önlemini alması konusunda uyarıda bulundu. Hatırlanacağı üzere Amerika'da GameStop adlı video oyun satışı yapan küçük bir şirketin hisse senetleri rekor seviyelerde yükseliş göstermişti. Yaşanan yükselişte 483 dolar seviyesini gören şirketin hisse değerlerini adeta füze gibi uçuşa geçmişti. Ünlü yatırımcı Burry'nin şirketin hisselerini geçen sene 2-3 dolar seviyesinden aldığı ve rekor kazanç elde ettiği ortaya çıkmıştı.
Yorumlar (0)