2020 TİS Öncesi 4/D'li Taşeron İşçileri Sevindiren Yüzdelik Dilim Açıklaması

Taşeron işçilerin merakla beklediği yüzdelik dilim maaşlara yansıyacak mı? Konuya ilişkin 2020 TİS öncesi yeni gelişmeler yaşanırken bu düzenleme için sendikalarda harekete geçmiş durumda.

2020 TİS Öncesi 4/D'li Taşeron İşçileri Sevindiren Yüzdelik Dilim Açıklaması

Taşeron işçilerin merakla beklediği yüzdelik dilim maaşlara yansıyacak mı? Konuya ilişkin 2020 TİS öncesi yeni gelişmeler yaşanırken bu düzenleme için sendikalarda harekete geçmiş durumda. İşte taşeron işçi maaşlarına yansıması durumunda, geriye dönük ödeme yapılması da gündeme gelecek olan yüzdelik dilim düzenlemesine dair son gelişmeler haberimizde.

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin maaşlarına düzenleme yapılması konusunda yeni adımlar geldi. 2020 TİS görüşmeleri öncesinde gelen bu düzenleme talebinde, maaşların yeniden hesaplanması talep ediliyor. Bunun dışında geçen bu dönemde oluşan maaş kaybı dolayısıyla geriye dönük ödeme yapılması da talepler arasında yer alıyor. YÜZDELİK DİLİM DÜZENLEMESİYLE MAAŞLAR NE KADAR ARTACAK?Taşeron işçilerin yüzdelik dilim düzenleme talebi yargıya da taşınmış durumda. Bu düzenleme konusunda geçmişte açılan davalarda işçilerin lehine kararlar çıkmıştı. Bu kararlar sonrasında ise taşeron işçilerin maaşları yeniden düzenlendi. KHK ile kadroya alınmadan önce taşeron işçilerin maaşları firmalara göre değişiklik gösteriyordu. Kadroya alındıktan sonra çok sayıda taşeron işçi asgari ücretle işe başlamıştı. Bu konuda alınan kararlar kapsamında işçilerin maaşları kadroya alınmadan önceki maaşlarına oranla yeniden belirlenecek. Sendikadan Basın AçıklamasıHak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Büro-İş Sendikası yüzdelik dilim konusuna ilişkin yapmış olduğu açıklamasında bu alanda alınan kararları hatırlattı. Bu alanda haklılığın kanıtlandığını dile getiren Öz Büro-İş Sendikasının basın açıklaması şu şekilde;

Emlak365.com


Yorumlar (0)