2020 Yılsonunda Dolar 8.80 TL Olacak Diyen Selçuk Geçer'in Son Paylaşımı Olay Oldu

Ekonomist Selçuk Geçer'in son dolar paylaşımı sosyal medyada büyük tepki çekti. Aralık 2020 döneminde dolar kurunun yılsonunda 8.80 TL, 2021 yılında da 15 16 TL bandına yükseleceğini iddia eden Selçuk Geçer'in paylaşımına onlarca yorum geldi.

2020 Yılsonunda Dolar 8.80 TL Olacak Diyen Selçuk Geçer'in Son Paylaşımı Olay Oldu

Youtube Kanalı üzerinden ekonomi adına yapmış olduğu dolar değerlendirmeleri ile gündemde yer alan isimlerden olan Selçuk Geçer, son paylaşımı ile eleştiri oklarının hedefi haline geldi. 

SELÇUK GEÇER'DEN DOLAR VE ENLFLASYON PAYLAŞIMI

Ekonomist Selçuk Geçer hatırlanacağı üzere Aralık ayı ortalarında yapmış olduğu dolar değerlendirmelerinde, kurun yükseleceğini iddia etmişti.

Faiz artırımları konusuna değinen Selçuk Geçer konuşmasında dolar kurunun 2020 yılı sona ermeden 8.80 TL bandına kadar çıkacağını iddia etmişti. Dolar kuruna ilişkin değerlendirmelerinin devamında yükselişin 2021 yılında da süreciğini iddia eden Geçer, doların 15 TL bandına kadar çıkabileceğini sözlerine eklemişti.

Selçuk Geçer'in dolar TL kuruna ilişkin bu değerlendirmelerinin ilk bölümü ise gerçekleşmemişti. Dolar kuru yılsonunda 8.80 TL bandına çıkmadan 7.40 TL bandında seneyi tamamladı. Dolar kuruna ilişkin bu değerlendirmelerinin üzerinden çok geçmeden bir paylaşım daha yapan Selçuk Geçer tepki çekti. 

İşte O Paylaşım

Memurlar'da yer alan habere göre; Selçuk Geçer sosyal medya hesabından "Eee hani dolar düşünce enflasyon düşecekti. Boşuna düşmeyecek demedik!!!" açıklamasında bulundu. Dolar kurunun çok yükseleceğini iddia eden ve bu değerlendirmesi çıkmayan Geçer'in bu paylaşımı kısa sürede çok sayıda yorum aldı. 

Emlak365.com