2021 Asgari Ücret Zam Oranı İçin Gizli Sır İddiası: Merkez Bankası Enflasyonla Mücadele Programı Düşük Zamla Mı Sonuçlanacak, Erken Seçim İçin Rekor Zammı Gelecek?

Tüm Türkiye 7 milyon asgari ücreti çalışan için açıklanacak olan 2021 yılı asgari ücret maaşı için yapılacak açıklamayı bekliyor.

2021 Asgari Ücret Zam Oranı İçin Gizli Sır İddiası: Merkez Bankası Enflasyonla Mücadele Programı Düşük Zamla Mı Sonuçlanacak, Erken Seçim İçin Rekor Zammı Gelecek?
Tüm Türkiye 7 milyon asgari ücreti çalışan için açıklanacak olan 2021 yılı asgari ücret maaşı için yapılacak açıklamayı bekliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantı ile 2021 asgari ücret zam oranı ilan edilecek. Peki, asgari ücret kaç TL olacak?

Emlak365.com /  Herkes 2021 yılında uygulanacak olan asgari ücret maaşı tutarını merak etmeye devam ederken konu hakkında yeni bir açıklamada Yeniçağ Gazetesi Ekonomi Müdürü Tülin Köksal tarafından yapıldı.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN TAHMİNLER 2021

2021 asgari ücret zammı için tahminler peş peşe gelmeye devam ederken ağırlık kazanan ihtimal enflasyon rakamının hemen üzerinde yüzde 15 oranında zam yapılması yönünde oldu. CHP tarafından meclise verilen son kanun teklifi ile asgari ücretin 3 bin 150 TL olması talep edilirken asgari ücret zam oranı kadar asgari ücret vergi düzenlemesi ve gelir vergisi muafiyeti de yakından takip ediliyor.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU 4. TUR TOPLANTISI NE ZAMAN?

Yapılacak olan son toplantı ile beklenen nihai zam oranı belirlenecek. Toplantı önümüzdeki hafta içerisinde Pazartesi günü açıklanması beklenen tarihte yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak olan toplantıda işçi ve işveren sendikaları son bir kez daha pazarlık masasına oturacak ve ilan edilen rakamlar üzerinden ortak uzlaşı ile yeni asgari ücret maaşının belirlenmesine çalışılacak.

Belirlenen rakam son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

ASGARİ ÜCRET MAAŞI İÇİN GİZLİ SIR İDDİASI: 2021 YILI İÇİN ASGARİ ÜCRETİ ERKEN SEÇİM İHTİMALİ Mİ BELİRLEYECEK?

Konu hakkında açıklama yapan Yeniçağ Gazetesi Ekonomi Müdürü Tülin Köksal asgari ücrette gizli sır olduğunu iddia ederek "Bu sene asgari ücreti erken seçim belirleyecek. Eğer 2021 yılında AK Parti erken seçime gitmeyi planlarsa bu durumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son derece yüksek bir asgari ücret zam oranı açıklanacak.

Hatta öyle ki maaşın 3 bin 500 liraya bile gittiğini görebiliriz. Ancak erken seçim gibi bir plan yoksa bu durumda benim tahminim en fazla asgari ücretin 2 bin 700 TL olması. Çok büyük pazarlıklar olursa en fazla bu rakam 2 bin 750 TL olur" diyerek bu sene asgari ücret zam oranı için uygulanacak rakamı erken seçimin belirleyeceğini iddia etti.

Tüm iddiaların ışığında 7 milyon asgari ücretli çalışan ile işçi sendikaları ise insani yaşam koşullarını sağlayacak bir maaş alabilmek...
Yorumlar (0)