2021 Çaykur Yaş Çay Destekleme Ödemeleri Tarihleri Belli Oldu Mu, Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye'de çay üreticilerine ÇAYKUR tarafından ödenen yaş çay destekleme ödemeleri için meraklı bekleyiş devam ediyor. Peki yaş çay destekleme ödemeleri ne zaman yapılacak? Çay üreticileri destekleme ödemelerini ne zaman alacaklar?

2021 Çaykur Yaş Çay Destekleme Ödemeleri Tarihleri Belli Oldu Mu, Ödemeler Ne Zaman Yapılacak?
Çay üreticileri yeni sezona hazırlanırken yaş çay destekleme ödemeleri hakkında da büyük bir merak yaşanıyor. Başta Rize olmak üzere Doğu Karadeniz'deki çay üreticileri Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ÇAYKUR çay destekleme ödemelerini ne zaman yapacaklarını merak ediyorlar. Her yıl belirli bir takvim ile çay üreticilerinin hesaplarına aktarılan çay destekleme ödemeleri çay tarımına büyük bir teşvik sunuyor.

YAŞ ÇAY DESTEKLEME ÖDEMELERİ YAPILACAK İDDİASI

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaş çay desteleme ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu gibi. Buna göre çay üreticisi olan ve destekleme ödemesi almaya hak kazanan çay üreticileri 29 Mart Pazartesi gününden itibaren Çaykur yaş çay destekleme ödemelerini almaya başlayacakları iddia edildi.. Tarım ve Orman Bakanlığı yaş çay destekleme ödemelerini üreticilerin banka hesaplarına yatıracak.

TÜRKİYE'DE ÇAY HANGİ İLLERDE ÜRETİLİR?

Türkiye'de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her türlü tarım faaliyeti desteklenmeye devam ediliyor. Çay üreticileri de her yıl yaş çay destekleme ödemesi alıyorlar. Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin'de yapılan çay tarımı Türkiye'nin ihtiyacını karşıladığı gibi ihraç ürünü olarak da kullanılıyor. Bu açıdan oldukça önemli olan çay ürününün desteklenmesi için çeşitli faaliyetler sürdürülüyor.

YAŞ ÇAY DESTEKLEME ÖDEMELERİ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Çay üreticilerinin gözü de kulağı da şu anda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye çevrilmiş durumda. Bakan Bekir Pakdemirli'nin bir açıklama yaparak yaş çay destekleme ödemelerinin net tarihini açıklaması bekleniyor. Açıklama yapılır yapılmaz sitemizden öğrenebilirsiniz. Yaş çay destekleme ödemeleri tarihleri detaylı olarak sitemizde yayınlanacaktır.

Öte yandan çay için gübre ve mazot desteği ödemeleri yapılmaya başlandı. TC Kimlik numaralarının son hanesi 6 ile biten üreticiler gübre ve mazot desteklerini dün itibariyle aldılar. Diğer üreticiler ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ödeme planı açıklamasına göre ilerleyen günlerde ödemelerini alabilecekler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)