2021 EYT Düzenlemesi Çıkacak Mı? Emeklilikte Yaşa Takılanları Umutlandıran Gelişme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın kurulması ve Vedat Bilgin'in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atanması Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen EYT'lileri umutlandırdı. 2021'de EYT düzenlemesi yapılacak mı? EYT'liler ne zaman emekli olacaklar?

2021 EYT Düzenlemesi Çıkacak Mı? Emeklilikte Yaşa Takılanları Umutlandıran Gelişme!
Türkiye'de sosyal güvenlik kanununda yapılan değişiklikler nedeniyle yıllar içerisinde ortaya çıkan durumlardan dolayı bazı çalışanlar yaş şartı hariç diğer tüm şartları karşılamalarına rağmen emekli olamıyorlar. Bu konuda yaşanan büyük mağduriyet yıllardır dile getiriliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen EYT'liler uzun yıllardır seslerini duyurmak istiyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan bekledikleri ilgiyi göremeyen EYT'liler şimdi ataması yapılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in EYT sorununa çözüm bulacağına dair büyük umut taşımaya başladılar.

EYT'LİLER UMUTLANDI!

Marmara Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran bir açıklama yaparak, “Vedat Bey ile 2019'da kendilerinin davetleri üzerine bir araya geldik. Yaklaşık 1,5 saat görüşme gerçekleştirdik. EYT'lilere yapılan haksızlıkları kendisine net bir şekilde aktardık. O görüşmede alacağımız emekli aylıklarının ekonomi için bir kayıp olmayacağını aksine yine ekonomiye dönüşü olacağını ifade ettik. Ayrıca EYT'lilerin kaçak çalışmaları ile devletin uğradığı zararın da engelleneceğini ortaya koyduk. Şimdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin'den yeniden görüşme talebinde bulunacağız. Kazanan işçi ve emekçi olsun. Çalışma Bakanlığımız da çalışanların yanında olsun.” dedi.

BAKAN VEDAT BİLGİN İLE EYT'LİLERİN POLEMİĞİ

EYT'lilerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Vedat Bilgin ile geçmişte yaptıkları görüşme bir polemik konusu olmuştu. EYT dernekleri bu görüşmenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yapıldığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT'liler hakkında Vedat Bilgin'den bir dosya hazırlamasını istediğini açıklamıştılar. Ancak Vedat Bilgin o dönem katıldığı bir televizyon programında bu iddiaların doğru olmadığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine bu konuda bir talimat vermediğini söylemişti.

2021 EYT DÜZENLEMESİ ÇIKACAK MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in EYT konusunda atacağı adımlar büyük bir merakla bekleniyor. Ancak şu ana kadar Bakan Vedat Bilgin'den net bir EYT açıklaması gelmedi. İlerleyen günlerde EYT'lilere ilişkin gelişmelerin olması yüksek ihtimal olarak görülse de bunun için resmi adımlar büyük bir heyecanla bekleniyor.
Yorumlar (0)