2021 Gübre Ve Mazot Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak, Kim, Ne Kadar Ödeme Alacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çiftçilere yönelik desteklerinden olan gübre ve mazot desteği ödemelerine dair büyük bir merak yaşanıyor. Mazot ve gübre desteği ödemeleri yapıldı mı?

2021 Gübre Ve Mazot Desteği Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak, Kim, Ne Kadar Ödeme Alacak?
Türkiye'de çiftçilerin üretim yapmaları için devlet tarafından desteklenmesine devam ediliyor. Çiftçiler her yıl ekim ve dikim öncesinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nca mazot ve gübre desteği ödemesi yapılıyor. Bu ödeme ile çiftçiler mazot ve gübre masraflarının bir kısmını karşılayabiliyorlar.

2021 GÜBRE VE MAZOT DESTEĞİ ÖDEMELERİ YAPILDI MI?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın mazot ve gübre desteğine ilişkin büyük bir merak yaşanıyor. Vatandaşlar “2021 mazot ve gübre desteği ödemeleri yattı mı” sorusunun cevabını merak ediyorlar. Bu ödemelerin hak sahiplerinin hesaplarına yatması konusunda ise bir karmaşa yaşanıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada ödemelerin 5 Mart'ta hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlanacağını duyurmuştu. 12 Mart'ta kadar da tüm hak sahipleri mazot ve gübre desteğini alacaklardı. Ancak sosyal medyada yazılan mesajlara göre mazot ve gübre destekleri henüz ödenmedi. Ödemesi yapılmayan desteklerin ne zaman ödeneceği de ayrı bir merak konusu oldu.

2021 MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ NE KADARDIR?

Resmi Gazete'de yayımlanan son karara göre mazot ve gübre desteklerinin 2021 miktarları şöyle oldu:

-Buğday, arpa, çavdar ve yulaf için dekar başına 35 TL
-Çeltik ve pamuk için dekar başına 70 TL
-Nohut, kuru fasülye, mercimek için dekar başına 30 TL
-Patates için dekar başına 35 TL
-Yağlık ayçiçeği ve soya için dekar başına 34 TL
-Mısır için dekar başına 33 TL
-Kuru soğan, kanola,aspir, yaş çay, fındık, yem bitkileri için dekar başına 25 TL
-Zeytin için dekar başına 23 TL
-Diğer ürünler için dekar başına 23 TL
-Nadas için dekar başına 8 TL

2021 GÜBRE MAZOT DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2021 gübre ve mazot desteği ödemelerini ne zaman yapacağı henüz belli olmadı. Geçtiğimiz yıllarda genellikle Şubat ayı sonu ve Mart ayı başında ödeniyordu. Bu yıl ise ödemeler yapılacak denilmesine rağmen henüz gerçekleşmedi. Hesaplara gübre mazot desteği ödemelerinin ne zaman yatacağı netlik kazanmazken gözler Tarım ve Orman Bakanlığı'na çevrildi. Gübre ve Mazot desteği ödemeleri yapıldığında hemen öğrenmek için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Emlak365.com
Yorumlar (0)