2021 Hububat, Yaş Çay Ve Bakliyat Alım Fiyatları Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilerin merakla bekledikleri bakliyat, hububat ve yaş çay alım fiyatlarını açıkladı. 2021 bakliyat, hububat ve yaş çay alım fiyatları ne kadar oldu?

2021 Hububat, Yaş Çay Ve Bakliyat Alım Fiyatları Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yapılan kabine toplantısının ardından önemli kararları kamuoyuna duyurdu. Bu kararlar araında çiftçilerin merakla bekledikleri 01 habliyat, hububat ve yaş çay alım fiyatları da yer aldı. Çiftçilerin bu yıl ürünlerini kaç tL'den satacakları da netlik kazandı.

2021 BAKLİYAT ALIM FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalara göre2021 ürünü bakliyat fiyatları belli oldu. Toprak Mahulleri Ofisi (TMO) tarafından yapılacak olan alımlarda uygulanacak taban fiyatlar açıklandı. Buna göre kırmızı mercimek ton fiyatı 5 Bin TL, yeşil mercimek ton fiyatı 4.150 TL ve nohut ton fiyatı 4.050 TL oldu.

2021 YAŞ ÇAY ALIM FİYATLARI!

Rize ve çevresinde üretimi yapılan çay için de merakla beklenen rakamlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Buna göre 2021 yaş çay alım fiyatı kilogram başı 3,87 TL olacak. Destekleme priminin de eklenmesiyle yaş çay alım fiyatı 4 TL şeklinde belirlendi. Yaş çay alımları her yıl olduğu gibi bu yıl da Çaykur üzerinden yapılacak.

2021 HUBUBAT ALIM FİYATLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan hububat alım fiyatlarının 2021 rakamlarını da açıkladı. TMO tarafından yapılacak alımlarda sert ekmeklik buğdayın tonu 2.250 TL, arpanın tonu ise 1.750 TL olacak. Ayrıca hububat ürünlerinde çiftçilere ton başına 275 TL, bakliyatta ie ton başına 910 TL destekleme primi ödemesi yapılacak.

ÇİFTÇİLERE BORÇ ERTELEME MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı ürünlerin alım fiyatlarını açıklarken çiftçilere bazı müjdeler de verdi. Buna göre çiftçilerin bu yıl büyük mağduriyetler yaşamalarına neden olan kuraklık için devlet yardım elini üreticilere uzatacak. Kuraklıktan zarar gören çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifi'ne ve Ziraat Bankası'na olan kredi borçları ertelenecek. Bu şekilde çiftçiler çok büyük bir külfeti en azından bir süreliğine ötelemiş olacaklar.

Yorumlar (0)