2021 Şubat Ayı Halkbank, İş Bankası, Ziraat Bankası Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

Pandemi sürecinin neden olduğu ekonomik olumsuzluklar ile birlikte, bankaların kredi paketlerine olan taleplerde artış ortaya çıktı.

2021 Şubat Ayı Halkbank, İş Bankası, Ziraat Bankası Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?
Pandemi sürecinin neden olduğu ekonomik olumsuzluklar ile birlikte, bankaların kredi paketlerine olan taleplerde artış ortaya çıktı. Bunun farkına varan bankalar ise kamu bankaları başta olmak üzere konut ve ihtiyaç kredilerinde kampanyaya gidiyorlar. Vatandaşların en fazla faiz oranlarını sormalarına bağlı olarak ise her banka kredisi çeşitlerinin faiz oranlarını açıkladı.

Ziraat Bankası ve Halkbank Kredi Faizleri

Bankalar tarafından dönem dönem değişikliği yapılan kredi faiz oranlarının 2021 yılı 16 Şubat itibarıyla hangi yönde şekillendiği araştırılıyor. Vatandaşlar tarafından yakından takip edilen güncel faiz oranları tablosunda ise ilk olarak devlet bankalarının oranlarına yer veriliyor.

Ziraat Bankası Şubat ayında tüketici krediler yani ihtiyaç kredileri için %1,64 faiz oranı uyguladığını belirtti. Ziraat Bankası taşıt kredileri için ise Şubat ayında %1,64 faiz uyguluyor. Konut kredilerinde banka tarafından belirlenen faiz oranı ise %1,47 olarak ödeme planına yansıtılıyor.

Halkbank’tan Şubat ayı içinde kredi kullanmak isteyen vatandaşların ihtiyaç kredilerinde %1,6 faiz oranına tabi olacakları belirtildi. Halkbank taşıt kredisi faiz oranları %1,58 ve konut kredisi faiz oranı ise %1,42 olarak şekillendi. Vatandaşlar kredi başvurularını yaptıklarında bu faiz oranlarından 36, 120 ve 60 ay vadeli kredilerde yaralanacaklar.

İş Bankası ve Yapı Kredi Faizleri

İş Bankası ise faiz oranlarını açıklarken, ihtiyaç kredilerinde %1,50 faiz oranını baz aldığını belirtti. İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı %1,55 ve konut kredisi faiz oranı ise %1,40 olarak şekillendi. 2021 Şubat ayı içinde bankadan kredi kullananlar maksimum 120 ay vadeli kredilerde bu faiz oranlarından yararlanacaklar.

YapıKredi tarafından açıklanan Şubat ayı faiz oranları ise ihtiyaç kredileri için 1,79, konut kredisi için %1,42 ve taşıt kredisi için %1,46 oldu. YapıKredi müşterisi olan ve olmayan kişilerin tümü kredi başvurularında bu faiz oranları üzerinden işlem gerçekleştirebilecekler. Bankaların faiz açıklamaları şuan için bu yönde aktarıldı.
Yorumlar (0)