2021 Yılı Yakacak , Doğalgaz Yardımları Başladı! Belediyeler, Kaymakamlıklar, Valilikler, SYDV'ler

Belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve kaymakamlıklar, valilikler vatandaşların dertlerine mağdur oldukları ekonomik alanlara destek sağlamaya devam ediyorlar.

2021 Yılı Yakacak , Doğalgaz Yardımları Başladı! Belediyeler, Kaymakamlıklar, Valilikler, SYDV'ler
Belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ve kaymakamlıklar, valilikler vatandaşların dertlerine mağdur oldukları ekonomik alanlara destek sağlamaya devam ediyorlar. Kış aylarında havaların soğuması ile vatandaşlara yakacak yardımı başladı.

Emlak365 - Ekonomi Kış aylarının gelmesi ve yağışların yurdun çeşitli şehirlerinde başlamış olması vatandaşların yakacak ihtiyaçlarının artmasına neden oldu. Aralık ayı ortasına kadar mevsim normallerinin üzerinde giden sıcaklıklar nedeniyle yakacak maliyetlerini bir miktar kısan vatandaşlar için bundan sonraki süreçler daha zorlu geçebilir.

Maddi imkansızlıklar içerisinde olan, zor durumda bulunan vatandaşlar için ise kamu kurumlarının sağladığı destekler bulunuyor. Kış aylarına özel sağlanan bu desteklerde aileye belli bir tutarda yakacak desteği sağlanıyor.

2021 YAKACAK DESTEĞİ İÇİN BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ KURUMLAR

Kamu kurumlarının sağladığı yakacak yardımlarında en öne çıkan kurumların başında Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü birimleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları geliyor.

Kaymakamlıklar ve belediye başkanlıkları da vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik özel destekler sağlıyorlar. Bu kurumlara yazılı destek başvurusunda bulunan vatandaşlara belli bir tutarda destek sağlanabilir. Bunun dışında valiliklerin de vatandaşlara yönelik destek programları bulunuyor.

NE KADAR YAKACAK DESTEĞİ ALABİLİRİM?

Yakacak desteği başta Anadolu şehirleri olmak üzere doğalgaz kullanımının yaygınlaşmadığı bölgelerde kömür desteği olarak sağlanıyor. Kömür desteği ailede yer alan kişi sayısına, ailenin büyüklüğüne göre değişiyor. 2020 yılı için açıklanan yakacak yardımları ise en az 500 kg yarım ton olarak sağlanıyor. Kömür yardımları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılan başvuruların onaylanması durumunda ödeniyor.

DOĞALGAZ YARDIMI YAPILIYOR MU?

Büyükşehirlerde yaşayan ve maddi imkanı olmayan vatandaşlar ise doğalgaz yardımı konusunda araştırma içerisindeler. Bu noktada bazı il ve il belediye başkanlıkları vatandaşlara özel destek programları ile doğalgaz yardımında bulunabiliyorlar. Ayrıca valilik ve kaymakamlıklara gidilerek yardım talebinde bulunmak mümkün.

YAKACAK YARDIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Başta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları olmak üzere valilik, kaymakamlık yada belediyelerden yakacak yardımı başvurusunda bulunacak olan aileler, yazılı başvuru dilekçesi ile başvurularını kurumlara şahsen yapacaklar.
Yorumlar (0)