2021 Yılı Yeniden Değerleme Oranı Belli Oldu! Vergi ve Cezalara, Kamu Lojman Kiralarına Yeni Yılda Ne Kadar, Kaç TL Zam Gelecek?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeniden değerleme oranı için 2021 yılında uygulanacak olan rakam netleşti.

2021 Yılı Yeniden Değerleme Oranı Belli Oldu! Vergi ve Cezalara, Kamu Lojman Kiralarına Yeni Yılda Ne Kadar, Kaç TL Zam Gelecek?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeniden değerleme oranı için 2021 yılında uygulanacak olan rakam netleşti. Peki, 2021 yeniden değerleme oranı ne kadar, yüzde kaç, ne zaman açıklanır, yeniden değerleme oranı nedir, yeniden değerleme oranı nasıl hesaplanır? Kamu lojmanı kira zam oranı, motorlu taşıt vergileri, veraset ve intikal vergileri, damga vergisi, trafik cezaları, pasaport harçları başta olmak üzere tüm vergi, harçlar, özel usulsüzlük cezaları, idari ve adli para cezalarına kadar pek çok zamda bu oran uygulanacak. Detaylar haberimizde...

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı TÜFE enflasyon rakamları sonrasında 2021 yılında uygulanacak olan yeniden değerleme oranı rakamı netleşmiş oldu. Kamu lojmanı kira zam oranı, motorlu taşıt vergileri, veraset ve intikal vergileri, damga vergisi, trafik cezaları, pasaport harçları başta olmak üzere tüm vergi, harçlar, özel usulsüzlük cezaları, idari ve adli para cezalarına kadar pek çok hesaplamada yeniden değerleme oranı kullanılıyor. 2021 YILI YENİDEN DEĞERLEME ORANI BELLİ OLDU! Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon rakamlarına göre 2021 yılı yeniden değerleme oranı belirlenmiş oldu. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan rakamlara göre Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi rakamına göre 2021 yılı yeniden değerleme oranı yüzde 9.11 olarak gerçekleşti. 

YENİDEN DEĞERLEME ORANI NASIL HESAPLANIR?Yeniden değerleme oranı hesaplama işlemi her sene Ekim ayında açıklanan enflasyon rakamları arasında yer alan yurt içi üretici fiyat endeksi rakamlarının 12 aylık ortalama değerine göre belirlenmektedir. 2021 YILI YENİDEN DEĞERLEME ORANI NE ZAMAN AÇIKLANIR?Yeniden değerleme oranı resmi olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanmaktadır. Her sene Aralık ayı sonuna kadar Resmi Gazete ile yayımlanan Vergi Usul Kanunu Tebliği kapsamında duyurulan yeniden değerleme oranı kapsamında yeni yılda uygulanacak olan zam oranı resmen ilan edilmektedir. Emlak365.com


Yorumlar (0)