2021 Yılı Zam Oranı Öncesi Bakan Selçuk'tan Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk mecliste yöneltilen asgari ücret eleştirilerine yanıt verdi.

2021 Yılı Zam Oranı Öncesi Bakan Selçuk'tan Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması Geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk mecliste yöneltilen asgari ücret eleştirilerine yanıt verdi. Meclis görüşmeleri sırasında tansiyon yükselirken Bakan Selçuk asgari ücret hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

2021 yılı zam oranı için Aile, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı, işçi sendikaları ve işveren sendikaları arasında Asgari Ücret Tespit Komisyonu kapsamında görüşmeler tüm hızı ile devam ediyor. 

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE TANSİYON YÜKSELDİ, ASGARİ ÜCRET TARTIŞMASI YAŞANDI! 

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yapmış olduğu konuşmasında şu anda Türkiye'de çalışanların yüzde 43'ünün asgari ücretle çalışmaya mahkum edildiğini iddia ederek yakında bu oranın yüzde 100'e ulaşacağını iddia ederek hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda 2021 yılına ilişkin Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi kapsamında görüşmeler tüm hızı ile devam ederken milyonlarca kişinin beklediği asgari ücret zammı hakkında tarafların sert açıklamaları sonrasında tansiyon yükseldi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk gelen eleştirilere yanıt vererek "Asgari ücret devlet, işçi ve işveren kesimlerinden oluşan üçlü bir yapı içerisinde bağımsız bir komisyon olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir.

Komisyonda bütün sosyal tarafların, kamunun teklifleri, önerileri, talepleri, görüşleri bağımsız bir şekilde, objektif ve şeffaf bir şekilde yapılan toplantılarda dinlenmektedir. 18 yıllık döneme de baktığımız zaman, reel artış olarak 2020 Ocak itibarıyla 1,5 katlık bir artış sağlamış durumdayız" diyerek asgari ücretin 2020 Ocak ayı itibari lie 1.5 kat oranında reel artış gösterdiğini söyledi. 

Emlak365.com 

Yorumlar (0)