2021 Yılında Kadınlara Verilecek Hibe Devlet Destekleri, Özel Krediler

Kadınların çalışma hayatında desteklenmesi, istihdamın ve üretimin içinde yer alması için devlet özel destek imkanları sunuyor. Ayrıca kurumlar kadınların çalışma hayatında sürekli olabilmeleri için özel kredi fırsatları sunuyorlar. Kadınlara sağlanan bu destek ve krediler arasında yer alan ve 2021 yılında devam edecek olanları derledik. İşte 2021 yılında kadınlara sağlanacak güncel destek ve kredi fırsatları.

2021 Yılında Kadınlara Verilecek Hibe Devlet Destekleri, Özel Krediler

Devletin üzerinde durduğu konuların başında istihdamın artması ve kadınların istihdam oranında paylarının yükselmesi. Bu kapsamda çeşitli kurum ve kuruluşlar üzerinden özel programlar sunulurken bu alanda hem hibe destekler hemde özel kredi fırsatları sunuluyor. 

KADINLARA SAĞLANAN DESTEKLER VE SAĞLAYAN DEVLET KURUMLARI

Çalışma hayatında yer almak isteyen, kendi işini kurmak isteyen kadınlara sağlanan desteklerde aracılık eden kurumların başında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bulunuyor. Aile Bakanlığı girişimcilik destekleri ile kadınlara teşvik veriyor. Bakanlığın dışında Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu üzerinde de önemli teşvik destekleri vatandaşlara ulaştırılıyor. Kendi işini kuracak olan vatandaşlar için ön plana çıkan kurum olan KOSGEB işletme kredisi sağlıyor. Tüm bu kurumların dışında kadın vatandaşlarımıza belediyeler, kaymakamlıklar teşvikler, Tarım Bakanlığı ise çiftçi desteği sağlıyor. 

2021 YILI KADINLARA SAĞLANAN ÖZEL DESTEKLER VE KREDİLER

Aile Bakanlığı, KOSBEG, Belediyeler, Kaymakamlıklar, İŞKUR, Tarım Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının sağladığı destekler ve desteklere ilişkin detaylar;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Kadın girişimciler için 15 bin TL'ye kadar kredi desteği sağlıyor. Bu kredi desteği kadınların kendi işlerini kurabilmeleri için veriliyor.

Sosyal Çevresel Yatırım Projesi

Bu kapsamında kadın girişimcilere destek sağlanıyor bu desteğin yüzde 95'lik kısmına kadar olan bölüm hibe olarak verilebiliyor.  Bu hibe desteği tarım ve turizm işletmelerinin açılması, sosyal tesislerin çoğalması, sağlık hizmetlerinin genişlemesi, tarımsal faaliyetlerin artması ve tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi gibi alanlarda kullanılabiliyor. 

KOSGEB

KOSGEB ise kendi işini kuracak olan kadın girişimcilere 5 bin TL'den 60 bin TL'ye ulaşacak hibe destek sağlıyor. Bu destek Geleneksel Girişimcilik Destekleri kapsamında veriliyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)