2021 Zam Yağmuru İle Başladı: Konutlarda Doğalgaz ve Elektrik Fiyatları İçin Son Dakika Zam Haberi Geldi!

Yeni yılın ilk günü her zaman olduğu gibi geleneği bozmadı ve beklenen zam haberleri peş peşe gelmeye devam etti.

2021 Zam Yağmuru İle Başladı: Konutlarda Doğalgaz ve Elektrik Fiyatları İçin Son Dakika Zam Haberi Geldi!

Yeni yılın ilk günü her zaman olduğu gibi geleneği bozmadı ve beklenen zam haberleri peş peşe gelmeye devam etti. 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile geçerli olmak üzere konutlarda da geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam geldi. Zamlı elektrik fiyat tarifesi ve konutlarda doğalgaz metreküp fiyatı haberimizde...

Emlak365.com / Her sene olduğu gibi yılbaşının ilk günü yeni zam haberleri ile başladı. Konutlarda da geçerli olmak üzere hem elektrik fiyatları hem de doğalgaz fiyatları zamlandı. DOĞALGAZA ZAM GELDİ Mİ, BOTAŞ DOĞALGAZ FİYATLARI İLE KONUTLARDA DOĞALGAZ METREKÜP FİYATI 2021 TARİFESİ KAÇ TL OLDU?Konutlarda geçerli olan doğalgaz metreküp fiyatı da dahil olmak üzere doğalgaza zam geldi. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile doğagaza zam geldi. Bilindiği üzere BOTAŞ doğalgaz fiyatlarını aylık olarak ilan ediyor. Yani doğalgaz fiyatları aylık olarak belirleniyor ve her ay başında o ay için uygulanacak olan doğalgaz fiyat tarifesi BOTAŞ resmi internet sitesi üzerniden ilan ediliyor. BOTAŞ resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile konutlarda geçerli olmak üzere tüketiciler için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı zamlandı. Yeni tarifeye göre konutlarda geçerli olmak üzere doğalgaz fiyatlarına yüzde 1 zam geldi. Zam ile beraber 1000 metreküp doğal gaz için 1264 lira seviyesine yükseldi. Söz konusu zamla  ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise  1000 metreküp doğalgaz fiyatı 1414 lira olarak uygulanacak. 

ELEKTRİĞE ZAM 2021! ELEKTRİK FİYATLARI İÇİN YÜZDE KAÇ ZAM YAPILDI, ELEKTRİĞE NE KADAR ZAM GELDİ?Bir zam haberi de elektrik fiyatları için verildi. Resmi Gazete'nin 31 Aralık 2020 tarihli mükerrer sayısı ile duyurulan EPDK kararı ile elektrik fiyatlarına yüzde 6 oranında zam geldi. Yayımlanan EPDK Kararı ile beraber elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere ortalama yüzde 6 oranında zam gelirken kış mevsimi ve pandemi etkisi ile artan elektrik tüketimi sonrası ne yazık ki vatandaşın ödeyeceği elektrik faturası da yüzde 6 oranında zamlanmış oldu. 

Yorumlar (0)