2021’de Memur Maaşları Ne Kadar Olacak? Öğretmen, Polis, Hemşire Maaş Zamları

Enflasyon oranları memur ve emekli maaşlarını etkilediği için pek çok memur, şimdiden 2021 yılında ne kadar maaş alacağını hesaplamaya koyuldu.

2021’de Memur Maaşları Ne Kadar Olacak? Öğretmen, Polis, Hemşire Maaş Zamları

Enflasyon oranları memur ve emekli maaşlarını etkilediği için pek çok memur, şimdiden 2021 yılında ne kadar maaş alacağını hesaplamaya koyuldu. Toplu sözleşmeye göre 6 aylık dilimlerde hesaplanan enflasyon oranına göre 2021 yılı memur maaşları belli oluyor.

Enflasyon oranları memur ve emekli maaşlarını etkilediği için pek çok memur, şimdiden 2021 yılında ne kadar maaş alacağını hesaplamaya koyuldu. Toplu sözleşmeye göre 6 aylık dilimlerde hesaplanan enflasyon oranına göre 2021 yılı memur maaşları belli oluyor.Memur maaşlarında son durumu merak eden vatandaşlar, 2021 yılı memur maaş zammının ne kadar olacağını merak ediyor. Memur maaş zamları aynı oranda yapılsa da memurların mesleklerine göre farklılık gösterdiği için maaşlara farklı oranlarda yansıyor.Yıl Sonu Enflasyonu TahminiToplu sözleşme kapsamında memur zamları yılda iki kez yapılıyor. Haziran ayı enflasyon rakamlarından sonra memurlar için bir yılda yapılan ikinci ve son zam da yapılmış oluyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı'nın yaptığı yıl sonu enflasyonu tahminine göre, 2021 yılı memur maaşları tahmini rakamlarla belli olmuş oldu. Memura ve emeklilere yapılan maaş zamları, toplu sözleşmede yer aldığı gibi 6 aylık dilimlerde hesaplanıyor. Ocak ayında memur maaşlarına zam oranının ne kadar olduğu netliğe kavuşacak.2021 Yılında Memur Maaşına Ne Kadar Zam Gelecek?Polis, hemşire, düz memur, öğretmen, imam, kamu görevlisi, düz memur gibi devlet kadrosunda çalışan memurlara yüzde 3 oranında maaş zammı uygulanacak. Emekli ve çalışan memurlar hakkındaki 5. dönem toplu sözleşme sonuçlarına göre, 2020 ve 2021 yılı birçok özlük hakkı ve maaş zam oranları belirlenerek alınan kararlar imza altına alınmıştı. 2021 Ocak memur maaşlarına enflasyon oranı ekleyebilmek için açıklanan enflasyon oranlarının yılın ikinci alt aylık diliminde yüzde 3’ten daha fazla açıklanması gerekiyor.Toplu sözleşme kapsamında hakem heyeti tarafından memurlara 2021 yılı için %3 + %3 oranında zam yapılması ilan edilmiş ve imzalanmıştı. Bu karara göre, 2020 yılının ikinci yarısındaki açıklanan enflasyon oranı yüzde 4.49 olarak gerçekleşebilir. Bu enflasyon oranının netlik kazanması durumunda emekli ve memurların zam maaş oranı da ortaya çıkıyor. Bu tahminin gerçekleşmesi durumunda 2021 yılı Ocak ayında memurlar maaşlarına yüzde 3.49 zam alacaklar.Emlak365.com


Yorumlar (0)