25 Şubat'ta Altın Fiyatları Aşağı Yönlü Seyre Geçti! Gram Altın Düştü!

Haftanın dördüncü gününde ons altının hareketlenmesi diğer tüm altın fiyatlarını etkiledi.

25 Şubat'ta Altın Fiyatları Aşağı Yönlü Seyre Geçti! Gram Altın Düştü!
Haftanın dördüncü gününde ons altının hareketlenmesi diğer tüm altın fiyatlarını etkiledi. Çeyrek altın ve diğer altın fiyatlarının tümünde hafif çaplı bir fiyat düşüşü hakim oldu. Koronavirüs pandemisinin etkisi ile ilk zamanlarda talep patlamasına ev sahibi olan altın, ardından yaşadığı gelişmeler ile talebi kaybederek fiyat düşüşüne geçti. Bugün ise gram altında 414,86 lira alış fiyatı hakim oldu.

Güncel Altın Fiyatları

Sabah saatlerinde altın cephesinde değişen ve düşen fiyatlara bakıldığında gram altın satış fiyatı 414,96 lira olarak tablolara yansıyor. 22 ayar bilezik alış fiyatında 380,50 lira ve satış fiyatında ise 383 lira fiyat grafiklere aktarılıyor. Cumhuriyet altını alış fiyatı bugün 2.700 lira iken satış fiyatında 2.816 lira hakim oluyor. Yarım altın alımda 1.355 liradan ve satışta ise 1.419 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın fiyatlarına bakıldığında alışta 677 lira ve satışta ise 701 lira rakam hakim oldu.

Analistlerin Açıklaması

Analistlere göre dolar/TL için 6,80 hedefine geri dönülmesi halinde gram altın üzerinde baskı devam edecek. Kısa vade içinde ons altında ise yeniden 1800 dolar üzeri seyir görülmesi bekleniyor. Ancak 1900 dolar ve üstünde biraz daha zor bir fiyatın hedeflenmesinin ise şuan için mümkün olmadığı analistler tarafından aktarılıyor. Bu gün dolar ise 7,12 lira kur fiyatında hareket etmeye başladı.

Gram altının 400 lira üzerine doğru hareketinde ısrarcı kalması beklenirken, değer kazanımının yanında ser bir yükseliş sinyalinin olmadığı belirtildi. Analistler bu 400 lira üzerinde kalma ısrarının altının kendini toparlamasına bağlı olarak geliştiğini önümüzdeki birkaç gün içinde dalgalanmaların devam edebileceğini belirttiler. Altın kendini düzeltme noktasından hafta içinde arka arkaya fiyat değişimlerini gündeme getiriyor. Artış gündemde olacakken sert ve sürekliliği olacak bir yükseliş ivmesinin olmadığı belirtildi. Yatırımcılar yakın takibe devam ediyorlar.
Yorumlar (0)