26 Nisan - 30 Nisan Haftası Ahlatcı Yatırım Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Hisse Önerileri

Borsa İstanbul'da karışık seyirde devam eden hafta sona ererken 26 – 30 Nisan haftası için Ahlatcı Yatırım'da yeni hisse önerileri geldi. Bu hafta Borsa İstanbul BIST 1000 endeksinde hangi hisseler takip edilecek?

26 Nisan - 30 Nisan Haftası Ahlatcı Yatırım Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Hisse Önerileri

Türkiye'nin önemli yatırım şirketlerinden olan Ahlatcı Yatırım'ın her hafta açıkladığı hisse önerileri bülteni yayınlandı. Ahlatcı Yatırım tarafından 26 Nisan ile 30 Nisan işlem haftasında Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde önerilen hisseler kamuoyuna duyuruldu. Ayrıca Ahlatcı Yatırım bir önceki haftanın hisse önerilerine de dair de bir değerlendirme yaparak portföy bilgilendirmesinde bulundu.

BORSA İSTANBUL BIST 100 ENDEKSİ GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ

Ahlatcı Yatırım geçtiğimiz hafta yatırımcılara BIST 100 endeksinde KARSN ve TKFEN hisselerini önermişti. Şirketin protföyüne eklenen bu hisselerde belirtilen hedeflere ulaşıldığı bildirildi. KARSN hissleri bir önceki hafta onu kapanış değeri dikkata alındığında geçtiğimiz hafta gördüğü en yüksek seviyeye göre yüzde 5,59 oranında değer kazandı. TKFEN hisselerinde bu değer artış oranı ise yüzde 2,97 oldu. Ahlatcı Yatırım tarafından 19 Nisan ile 22 Nisan kapanış fiyatlarına göre pozitif getiri sağlayan hissenin olmadığı açıklandı. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ PERFORMANSLARI

Ahlatçı Yatırım geçtiğimiz haftanın değerlendirmesinde XU100'de yüzde 4,47 azalış olduğunu ve şirketin haftalık model portföyünde ortalama getirinin yüzde -5,41 şekilinde gerçekleştiğini duyurdu.

26-30 NİSAN BORSA İSTANBUL BIST 100 ENDEKSİ AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ

26 Nisan ve 30 Nisan haftasının portföyünde yapılan değişiklikleri de açıklayan Ahlatcı Yatırım bir önceki hafta portföyde yer alan pay senetlerinden ACILC, DOAS, IPEKE, KARSN ve TKFEN hisselerinin portföyden çıkarıldığını ilan etti. Yeni haftada bu hisselerin yerine Ahlatcı yatırım haftalık model portföyüne ASELS, GOZDE, KORDS, MPARK ve TAVHL hisselerinin eklendiği duyuruldu. 

Ahlatcı Yatırım tarafından gelecek hafta için önerilen hisselerin hedef fiyatları açıklandı. Bu hedef fiyat aralığı Ahlatcı Yatırım'ın hisse önerileri performansında belirleyici olacaklar. Yatırımcılar tarafından yakından takip edilen hisse önerilerinin performans değerlendirmesi gelecek hafta sonunda yapılacak.

Yorumlar (0)