27 Şubat BTC Fiyat Analizi Yapıldı! Bugün Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Analistler BTC’de önceki makro zirvelerin 2017 yılında ve 2019 senesinde 5 ve 7 milyon değerinde binlerce büyük BTC işlemi ile çakıştığını ifade ettiler.

27 Şubat BTC Fiyat Analizi Yapıldı! Bugün Yatırımcıları Neler Bekliyor?
Analistler BTC’de önceki makro zirvelerin 2017 yılında ve 2019 senesinde 5 ve 7 milyon değerinde binlerce büyük BTC işlemi ile çakıştığını ifade ettiler. Ancak araştırmacılar ise BTC için bu tip bir senaryonun görülmediğinden bahsediyorlar. Portföylerini koruma altına almak isteyen yatırımcılar ise şuan BTC’nin belirli dezavantajlarını sınırlayabilecek alternatif kripto para birimleri arıyorlar.

Analistler BTC’yi Ele Aldılar

Analistlere göre veriler, BTC düşüşünün sınırlı bir noktaya kadar devam edeceğini gösteriyor. Ancak alıcıların nerede devreye girebileceğini belirtmek için ise 10 farklı kripto para biriminin grafik analizini gerçekleştiriyorlar.

Analistler BTC’yi ele aldıklarında bugün boğalar ve ayılar arasında devam eden bir çekişmenin mevcut olduğunu belirttiler. Boğalar daha önce 25 Şubat tarihinde yükselişi devam ettirmeye çalışmışlardı. Anacak daha yüksek fiyat seviyelerini kaldıramadılar. Bu sebeple BTC yönünü düşüşe çevirmişti. Diğer yandan ayıların daha yüksek seviyelerde satış yaptıklarını gösteren 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (48.159 dolar) altında alana BTC düşüşü görüldü.

Mum Çubuğu Modeli Ne İfade Ediyor?

Tüm bunlar ile birlikte, bugünü ele alan analistler grafik üzerindeki mum çubuğunun uzun kuyruğunun, ayıların fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutamayacağını gösterdiğini ifade ediyorlar. Bu durumda ise traderlar dipten alım gerçekleştirmeye devam ediyorlar. Düz 20 günlük EMA ve orta noktalara yakın göreceli güç endeksi, yakın vadede olası bir konsolidasyonu işaret ediyor. Analistler bu burumda 40.914 dolar olarak şekillenen 50 günlük basit hareketli ortalanın hemen üzerindeki 41.959 dolar fiyatın gündeme geldiğini belirtiyorlar.

Ayılar ise fiyatı SMA’nın altına indirebilirlerse, satış oranı yoğunlaşacak. Bu durumda ayrıca paritede 28.850 dolara doğru bir düşüş hareketi başlaması muhtemeldir. Eğer tersine boğalar fiyatı 52.040 dolar üzerine çıkarabilirseler, 58 bin dolar seviyesine doğru bir yükseliş hakim olabilir. Şuan için BTC fiyatı 47.701 TL olarak tablolara yansıyor.
Yorumlar (0)