3 Banka Birden Faiz Artırdı! Vadeli Mevduat Getirileri Yükseldi, Banka Banka Sıralı Tablo

Bankaların vadeli mevduat faiz oranlarında liste yeniden değişti. Bankalar yeni gün itibariyle yapmış oldukları güncellemeler ile yeni oranlarını müşterilerine duyurdular. Bu dönemde birikimlerini bankaların vadeli mevduatlarında değerlendirmek isteyenler için sunulan tüm oranları sizlerle paylaşıyoruz.

3 Banka Birden Faiz Artırdı! Vadeli Mevduat Getirileri Yükseldi, Banka Banka Sıralı Tablo

32 günlük vadeli mevduat faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Yeni işlem günü itibariyle 3 farklı banka yapmış oldukları güncellemeler ile getiri oranlarını yükselttiklerini duyurdular. 

Bankaların vadeli mevduat faiz artırımı sonrası oluşan en yüksek faiz oranı 5 banka tarafından paylaşıldı. Bunun yanında diğer özel bankalar ile devlet bankaları da müşterilerine sundukları oranlarda değişikliğe gittiler. 

VADELİ MEVDUATTA FAİZ ORANLARI DEĞİŞTİ

Vadeli mevduat faiz oranlarında en yüksek faiz oranı yüzde 13.50 bandında bulunuyor. Alternatif Bank tarafından sağlanan bu faiz oranı özel koşulların sağlanması, bankacılık işlemlerinin yerine getirilmesi durumunda ödeniyor. 

Bu faiz oranının dışında ise diğer en yüksek oran yüzde 13.00 bandında. Bu faiz oranı ise 4 farklı banka tarafından ek işlem grektirmeden sağlanıyor. 

Burgan Bank 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13.00

Odeabank 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13.00

Fibabanka 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13.00

CEPTETEB 32 günlük vadeli mevduat faizi güncel getiri oranı yüzde 13.00

Yüzde 13.00 faiz oranıyla 10.000 TL'sini değerlendirmek isteyenler için 32 gün sonunda sağlanan getiri tutarı hesaplama ekranı

DİĞER BANKALARDA SON DURUM NASIL?

Vadeli mevduat faiz oranlarında diğer özel bankaların sağladığı oranlara ilişkin liste ise şu şekilde; İNG Bank yüzde 12.50, ICBC Bank yüzde 12.45, QNB Finansbank yüzde 12.30, HSBC Bank yüzde 11.50, Şekerbank yüzde 11.00 ve İş Bankası ise yüzde 9.00. 

Devlet bankalarının yeni faiz oranları ise şu şekilde; En yüksek vadeli mevduat faiz oranına sahip banka yüzde 11.75'lik oranla Vakıfbank. Listenin ikinci sırasında ise yüzde 11.00'lik oranla Ziraat Bankası bulunuyor. Halkbank ise yüzde 9.50'lik oranla listenin son sırasında yer alıyor. 

Emlak365.com