3 Bin TL Ve 5 Bin TL Esnaf Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaflara yönelik müjdeyi açıkladı. Buna göre esnaflara 3.000 TL ve 5.000 TL hibe desteği ödemesi yapılacak. Peki esnaf hibe desteği ödemesi başvurusu nasıl yapılacak? Esnaf hibe desteği kimlere verilecek? İşte 3 Bin TL ve 5 Bin TL esnaf hibe desteği ödemelerinin ayrıntıları...

3 Bin TL Ve 5 Bin TL Esnaf Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdıoğan bugün yapılan kabine toplantısının ardından esnaf hibe desteği paketlerini açıkladı. Esnafa hibe desteği müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan milyonlarca esnafın iki grup halinde 3 Bin TL ve 5 Bin TL karşılıksız hibe desteği alacaklarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin 81 ilinde milyonlarca esnaf bu hibe desteği ödemelerinden yararlanabilecekler. Bir defaya mahsus olmak üzere verilecek olan hibe desteği iki grup halinde uygulamaya sokulacak. İlk gruba giren yaklaşık 235 Bin esnaf 5 bin TL, ikinci gruba giren yaklaşık 1 milyon 150 bin esnaf da 3 Bin TL hibe desteği alacaklar. Bu destek ödemeleri tek seferlik yapılacak ve yaklaşık 1,5 milyon esnaf yararlanabilecek.

5 BİN TL DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı esnaf hibe desteğinin 1. grubunda yer alan esnaflar 5 Bin TL destek ödemesi alacaklar. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu esnafları kahvenaler, kıraathaneler, pastaneler, internet kafeler, çay bahçeleri, öğrenci yurtları, hamamlar, lunaparklar vb. Şeklinde açıkladı. Bu esnaflar 5 Bin TL destek ödemesi alabilecekler.

3 BİN TL DESTEK ÖDEMESİ KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa hibe desteği müjdesinde 2. grupta bazı işletmeleri sıraladı. Bu işletmelere de 3 Bin TL destek ödemesi yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği bilgilere göre bakım, onarım, tamirat, oto yıkamacılar, müzisyenler, oyuncakçılar, kozmetikçiler, züccaciyeciler, tyhafiyeciler, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyonlar, kalaycılar, lokantalar, dondurmacılar, taksiciler, minibüsçüler bu destek ödemesini alabilecekler.

3 BİN TL VE 5 BİN TL ESNAF HİBE DETEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 3 Bin Tl ve 5 Bin TL esnaf hibe desteği ile alakalı olarak detaylar merak ediliyor. Bu desteklerden yararlanmak isteyenler nasıl başvuru yapabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Ediniler bilgilere göre bu başvurular internet ortamında ve Ticaret Bakanlığı üzerinden yapılabilecek. Enaf hibe desteği başvuru işlemleri ile alakalı bilgileri Ticaret Bakanlığı kısa bir süre içerisinde kamuoyuna duyuracak.

Yorumlar (0)