30 Nisan 2021 Cuma Ons Altın Ve Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında inişli çıkışlı seyir devam ederken fiyatlara dair merak yaşanıyor. Ons altın yükselir mi? Gram altın çıkar mı? Ons altın ve gram altın bugün ne kadar oldu?

30 Nisan 2021 Cuma Ons Altın Ve Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Altın piyasası yükseliş trendini korumaya çalışırken Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Nisan 2021 kararları ile yeniden fiyatlanmaya ve yön belirlemeye başladı. Fiyatlarda bir geriye yaslanma gözlemlenirken ons altın yine de dirençli görüntüsünden çok taviz vermedi. Altın fiyatları hakkında yorumlar ise ardı ardında geldi. 

ONS ALTIN BASKILANIYOR

IKON Menkul tarafından yapılan altın yorumunda, “FED toplantısınına rdından ABD 10 yıl vadeli tahvil faizleri yeniden yükselişe geçti. Faizlerin yüzde 1,65'e çıkması ve FED'in enflasyonu yüzde 2 seviyelerinde gerçekleşmesine izin verileceğini açıklaması üzerine altın fiyatlarında baskı oluşmaya başladı. Bu baskının neticesinde ons altın fiyatında gerilemeler meydana geldi. Ons altın için 1.765 dolar destek ve 1.794 dolar ise direnç noktası oldu.” denildi. 

GRAM ALTIN 500 TL'Yİ GEÇER

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise yaptığı açıklamada, “FED kararları sonrasında altın fiyatlarında bir gerileme takip ediyoruz. Ancak bu kalıcı bir fiyat düşüşü olmayacaktır. Altın kısa bir süre içerisinde toparlanma eğilimine girecektir. Bu toparlanma gelecek hafta gerçekleşebilir. Mayıs ayı altın fiyatlarının yükselişe geçeceği bir dönem olacaktır. Ons altında 1.800 dolar üzeri ve gram altında da 500 TL üzeri fiyatlarla karşılaşabiliriz.” dedi.

ONS ALTIN NE KADAR OLDU?

Son güncel fiyat takibine göre ons altın 1.773 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ons altın FED kararı sonrasında geri çekilse de yukarı yönlü cılız hareketlerini sürdürüyor. Bugün gün boyunca ona altının fiyat dengesi bulması beklenirken veri akışlarına dikkat edilmesi gerektiği uzmanlarca dile getiriliyor.

GRAM ALTIN KAÇ TL'DEN SATILIYOR?

Gram altının Kapalıçarşı altın piyasasında şu anda 468 TL'den işlem gördüğü bildirildi. Gram altının düşüş eğiliminde dolar kurundaki sakin görünüm etkili oluyor. Ons altın ile dolar kurunun aynı anda yükselmemesi durumunda gram altında sert hareketlerin meydana gelmesi beklenmiyor. Haftanın son işlem gününde gram altının fiyatının zayıf bir yükseliş eğiliminde olacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)