32 Günlük Faiz Kazancı! Hesabında 20.000 TL'si Olan Kaç TL Kazanacak?

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme, altın fiyatlarının yılbaşından itibaren kademeli değer kaybı yatırımcıları vadeli mevduata yöneltti.

32 Günlük Faiz Kazancı! Hesabında 20.000 TL'si Olan Kaç TL Kazanacak?
Dolar kurunda yaşanan geri çekilme, altın fiyatlarının yılbaşından itibaren kademeli değer kaybı yatırımcıları vadeli mevduata yöneltti. Bankada parası olanlar ise en yüksek faiz oranıyla birikimlerini değerlendirmek istiyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların vadeli mevduat faiz oranlarını inceledik.

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI YAKIN TAKİPTE

Hesabında, bankada parası olanlar yeni yatırım araçlarını bir bir incelemeye başladılar. Özelikle döviz kuru ve altın fiyatlarında yaşanan geri çekilmeler, vatandaşların yeniden vadeli mevduata yönelmelerini sağladı. Ancak vadeli mevduat oranlarına artan ilginin en önemli nedeni, TCMB'nin yüksek faiz politikası oldu. Son aylarda faiz oranlarını belli bir seviyenin üzerinde tutan ve enflasyon oranları düşene kadar faiz indirimi yapmayacağını ilan TCMB'nin bu hamlesi sonrası bankalardan yeni adımlar geldi.

Vadeli mevduat hesaplarında uyguladıkları faiz oranlarını güncelleyen bankalar müşterilerine daha farklı olanaklar ile kazanç sunmaya başladılar. Faiz oranlarını yükselten bankalar olduğu kadar bu dönemde bazı bankalar faiz oranlarını düşürdüler. Artan ve azalan bu oranlar ile 20.000 TL'ye 32 günde en yüksek faizi sağlayan bankaların listesini sizlerle paylaşıyoruz.

EN YÜKSEK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANI

Bilindiği üzere özel bankalar vadeli mevduat faiz oranlarında yarış içerisindeler. Son dönemlerde artan bu yarış içerisinde çok sayıda banka müşterilerine yüzde 18.00 ile yüzde 17.75 faiz oranıyla kazanç sağladığını ilan etti. Bankaların güncel sitelerinden yapmış oldukların son faiz değişimleri sonrasında oluşan kazanç tablosunda en üst sırada yer alan bankalar şunlar;

Yüzde 18.00 Faizle 32 Günlük Kazanç Sağlayan Bankalar

Müşterilerinin birikimlerini 32 günlük vadeli mevduat hesabında yüzde 18.00 faiz oranıyla değerlendirdiğini ilan eden bankaların tamamı özel bankalardan oluşuyor. Bu bankalar arasında ise CEPTETEB, Burgan Bank, Fibabanka, İNG Bank, Turkısh Bank bulunuyor.

Yüzde 17.75 Faizle 32 Günlük Kazanç Sağlayan Bankalar

Müşterilerine en yüksek ikinci faiz oranıyla, kazanç sağladığını ilan eden iki banka bulunuyor. Bu bankalar ise Alternatif Bank ve Odebank.

20.000 TL'NİN 32 GÜNLÜK KAZANÇ TABLOSU

Devlet bankalarından yada özel bankaların sunduğu vadeli mevduat faiz oranlarıyla birikimlerini değerlendirmek isteyenler için; tüm bankaların faiz oranları, 20 bin TL'nin sunulan faiz oranlarıyla getirdiği kazanç tutarı ve bankaların ek bankacılık olanakları şu şekilde;DEVLET BANKALARININ FAİZ ORANLARI VE 20.000 TL İÇİN KAZANÇ TUTARLARI

Birikimlerini Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ta değerlendirmek isteyenler için sunulan faiz oranları yüzde 17.00 ile yüzde 16.00 bandı arasında. Vakıfbank yüzde 17.00'lik vadeli mevduat faiz oranıyla zirvede yer alırken Halkbank'ın sunduğu oran yüzde 16.25, Ziraat Bankası ise yüzde 15.50 ile kazanç sağlıyor. 20.000 TL'ye 32 günde Ziraat Bankası 258 TL, Halkbank 267 TL ve Vakıfbank ise 283 TL kazanç sağlar.
Yorumlar (0)