32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Yükseldi, 100 Bin Liranın 180 Günlük Faiz Getirisi 9 Bin Lirayı Aştı!

Merkez Bankası tarafından açıklanan Mayıs ayı politika faiz oranı kararı sonrasında bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında yükseliş yaşandı. En yüksek faiz veren bankalar sıralaması değişirken 100 bin liranın faiz getirisi de birikimini bankada tutanları sevindirdi. 100 bin liranın aylık faizi artarken 100 bin TL aylık faiz getirisi kadar faiz getirisi 180 günlük vadeli hesapta 9 bin lirayı aştı. 32 günlük en yüksek faiz veren banka hangisi, mevduata uygulanan faiz oranları yüzde kaç, Mayıs 2021 faiz hesaplama ekranı tablosu ile bankada parası olanlar ne yapmalı?

32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Yükseldi, 100 Bin Liranın 180 Günlük Faiz Getirisi 9 Bin Lirayı Aştı!

Bankada parası olanları sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararı sonrasında enflasyon rakamlarındaki yükselişin de desteği ile mevduat faiz oranlarında ki yukarı yönlü hareketlilik devam etti. 

Yukarı yönlü çıkış bankalardan kredi çekmek isteyen kişileri zor duruma sokarken birikimini bankada tutan kişileri ise sevindirdi. Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranlarına da yansırken bankalar adeta birbirleri ile çılgın bir faiz yarışına girmiş durumda. Vadeli mevduat hesabında özellikle de tanışma faiz oranları ve hoş geldin faizi kampanyaları dikkat çekiyor. 

EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZ ORANLARI! EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA 2021 HANGİSİ?

Bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları güncellenmeye devam ederken güncel mevduat faiz oranları rakamları incelendiğinde en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank olarak ilk sırada yer alırken en yüksek faiz oranı ise Alternatif Bank VOV + Hesap için uygulanan yüzde 20 oranı olarak öne çıktı. Söz konusu rakam Alternatif Bank VOV hesap için uygulanan yüzde 19 faiz oranına ek ürün kullanımı ile verilen artı puanlar ile geçerli oluyor. Bu kapsamda;

İki adet otomatik ödeme fatura talimatı veren kişiler + yüzde 025 ek faiz, 

En az bir kredi kartı ürün üalan kişilere + yüzde 025 ek faiz, 

Kasko, konut paket, özel sağlık, tamamlayıcı sağlık, ferdi kaza, elektronik cihaz sigortası ve/veya tüm hayat sigortası ürünlerinden herhangi birinini kullanan kişilere + yüzde 025 ek faiz, 

Ekstra hesap açtıran kişilere + yüzde 025 ek faiz olmak üzere toplamda + yüzde 1 ek faiz kazanılarak yüzde 20 faiz oranı uygulanıyor. Şartsız olarak hesap açmak isteyen kişiler için ise en yüksek 32 günlük faiz oranı Fibabanka ve N Kolay tarafından uygulanan yüzde 19,50 oranı olarak ilk sırada yer alıyor. 

100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, 100 BİN TL 32 GÜNLÜK - 90 GÜNLÜK VE 180 GÜNLÜK  FAİZİ NE KADAR, KAÇ TL?

En yüksek faiz veren bankanın üzerinden yapılan hesaplamada 32 günlük faiz getirisi 100 bin lira için bin 624 TL olarak gerçekleşti. 

100 Bin liranın 90 günlük faiz getirisi hesaplama tablosu ile en yüksek getiri 4 bin 568 TL olarak gerçekleşecek. 

Sahip olduğu 100 bin lirasını 180 gün boyunca bankada açmış olduğu hesabına yatıran kişilerin aylık faiz getirisi ise en yüksek faiz veren bankada 9 bin 136 TL olarak gerçekleşecek.

Yorumlar (0)