32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları İçin 2. Dalga! Döviz Kuru Yönünü Yukarı Çevirdi, Faizler Yine Yükseldi, İşte TL ve Dolar Hesapları İçin En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi

Türk Lirasını korumak için açılan faiz şemsiyesi dolar kurunda yeniden yukarı yönlü hareketlilik yaşanması üzerine bir kere daha uygulamaya alındı.

32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları İçin 2. Dalga! Döviz Kuru Yönünü Yukarı Çevirdi, Faizler Yine Yükseldi, İşte TL ve Dolar Hesapları İçin En Yüksek Faiz Veren Bankalar Listesi
Türk Lirasını korumak için açılan faiz şemsiyesi dolar kurunda yeniden yukarı yönlü hareketlilik yaşanması üzerine bir kere daha uygulamaya alındı. Dolar kurunda yukarı yönlü hareketlilik yaşanması ve kurun 7.30 lira seviyesini aşması üzerine Vakıfbank, Garanti Bankası, ING Bank, ING Bank, Şekerbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Odeabank ve Denizbank gibi çok sayıda banka 32 günlük vadeli mevduat faiz oranı rakamlarını yükseltti. Yaşanan yükselişte Merkez Bankası tarafından repo ihalesi açılmaması da etkili oldu. Bankalar likidite kaynağı bulamayınca faizleri arttırarak yeniden vatandaşın mevduat hesaplarında arayışa başladı. Peki, en yüksek faiz hangi bankada, mevduat faiz oranlarında son durum ne, en yüksek vadeli hesap faiz oranı kaç, dolar ve Türk Lirası TL hesaplar için 32 günlük vadeli hesap mevduat faiz oranları kaç?

Dolar kurunda yukarı yönlü başlayan hareketlilik sonrası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası piyasalara yeniden müdahale bulundu.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI REPO İHALESİ DÜZENLEMEDİ, BANKALAR ZORUNLU OLARAK MEVDUAT ARAYIŞINA ÇIKTI

Merkez Bankası piyasaya sunduğu likidite kaynaklarını kesmeye devam ederken bugün alınan karar kapsamında repo ihalesi düzenlenmeyeceği ilan edildi. Bankalar bunun üzerine mevduat faiz oranlarını bir kere daha yükseltmek zorunda kaldı ve mevduat toplamaya çalışmalarına devam etti.

VAKIFBANK 32 GÜNLÜK VADELİ HESAP FAİZ ORANI YİNE YÜKSELDİ! 

Yapılan güncellemelerden biride Vakıfbank tarafından gerçekleştirildi. Vakıfbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 9.50 seviyesinden yüzde 10.00 seviyesine yükseltildi.EN YÜKSEK 32 GÜNLÜK VADELİ HESAP HOŞ GELDİN FAİZ ORANI VEREN BANKA ING BANK OLDU!

Yapılan güncelleme sonrasında en yüksek 32 günlük vadeli hesap faiz oranı yüzde 10.50 seviyesinden yüzde 11.00 seviyesine yükseltildi.

En yüksek faiz veren banka ise bu oranı uygulayan ING Bank oldu.Banka yüzde 9 olan oranına yüzde 2 hoş geldin faizi kullanma imkanı ile yüzde 11 seviyesine faiz oranını çıkarmış oldu.

Buna ek olarak bazı bankalarda faiz yükselltti. Bu bankalar şu şekilde sıralandı;

Odeabank Hoşgeldin Oksjen Hesap Faiz Oranı % 9.00 seviyesinden yüzde 10 seviyesine,Alternatif Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.00 seviyesinden yüzde 10.50 seviyesine,ICBC Bank  32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı 9.20 seviyesinden yüzde 9.50 seviyesine,Garanti Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.50 seviyesinden yüzde 9.25 seviyesine,Şekerbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 8 seviyesinden yüzde 10.50 seviyesine yükseltildi.TÜRK LİRASI HESAPHLAR İÇİN EN YÜKSEK TL 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ VEREN BANKALAR LİSTESİ AĞUSTOS 2020

ING BANK 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 11.00

QNB Finansbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.50

Alternatif Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.50

Şekerbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.50

Garanti Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.25

Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

Ziraat Bankası 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

Burgan Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

Fibabanka 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 10.00

Halkbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 9.75

ICBC Bank  32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı 9.50DOLAR İÇİN EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKALAR LİSTESİ AĞUSTOS 2020

Burgan Bank Vadeli Dolar Hesabı Mevduat Faiz Oranı Yüzde 2.25

Odeabank Hoş Geldin Faizli Vadeli Dolar Hesabı Mevduat Faiz Oranı Yüzde 2.00

Vakıfbank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 1.75

Alternatif Bank 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı % 1.50

TÜRK LİRASI VE DOLAR İÇİN EN YÜKSEK VADELİ HESAP FAİZ ORANI VEREN BANKA HANGİSİ?

Bugün yapılan son güncelleme sonrası TL hesaplar için en yüksek faiz oranı yüzde 11 ile ING Bank tarafından verilirken dolar hesapları için en yüksek faiz yüzde 2.25 oranı ile Burgan Bank tarafından veriliyor.

10 BİN LİRANIN AYLIK GETİRİSİ HESAPLAMA YÜKSELDİ! Yapılan güncelleme sonrasında 10 bin liranın aylık getirisi yine yükseldi ve uzun bir aradan sonra ilk kez 80 lira barajını aşarak 81,74 lira seviyesine ulaştı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez  Bankası tarafından alınan kararlar sonrası bankaların vadeli hesap faiz oranları yeniden yükselişe geçerken yine de yıllık enflasyon rakamlarının altında kaldı. Vatandaşın dolara olan ilgisi ve dolar talebinin kırılması adına söz konusu oranların kademeli olarak arttırılması bekleniyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)