3600 Ek Gösterge Düzenlemesi İle Memur Maaşlarına Ek Zam Yapılacak Mı?

Türkiye'de memurların gözü de kulağı da uzun zamandır hükümette bulunuyor. Memurlar için verilen 3600 ek gösterge sözü ne zaman yerine getirilecek? 3600 ek gösterge ile memur maaşlarına ek zam yapılacak mı? 3600 ek gösterge düzenlemesi TBMM'de görüşülmeye başlandı mı?

3600 Ek Gösterge Düzenlemesi İle Memur Maaşlarına Ek Zam Yapılacak Mı?

Türkiye'de milyonlarca memur vatandaş kendilerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen 3600 ek gösterge sözünün ne zaman yerine getirileceğini bekliyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğpan'ın seçim sözü de olan 3600 ek gösterge için bazı adımların atıldığı biliniyor. Bundan dolayı da 3600 ek gösterge çalışmalarının ne durumda olduğuna dair son dakika bilgileri araştırılıyor. 

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan son yapılan seçimlerden önce memurlara 3600 ek gösterge düzenlemesine dair bir söz vermişti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ilgili bakanlıklara talimat vererek 3600 ek gösterge çalışmalarına başlamaları ve bu düzenlemeyi TBMM'ye göndermelerini istemişti. Ancak gelinen noktada TBMM'ye gönderilme aşamasına gelmiş bir 3600 ek gösterge çalışması bulunmuyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan memurları için 3600 ek gösterge düzenlemesinde tüm memurlara değil hemşireler, öğretmenler, polisler ve din görevlilerine söz vermişti. Bu şekilde ilgili bakanlıklar olan İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı 3600 ek gösterge için ayrı ayrı bir çalışma gerçekleştiriyor. 

3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanacak olan memurlar belirlendikten ve bunun maddi külfeti net olarak ortaya çıkarıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir düzenleme önerisi sunulacak. Ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile 3600 ek gösterge düzenlemesi için TBMM süreci başlayacak. Peki bu 3600 ek gösterge düzenlemesi memurlara ne kazandıracak?

3600 EK GÖSTERGE İLE MEMUR MAAŞLARI ARTACAK MI?

3600 ek gösterge düzenlemesinin yasalaşmasıyla beraber memurların göstergeleri artacak. Bu şekilde memur maaşları da bir miktar yükselmiş olacak. Ancak 3600 ek göstergenin asıl faydası emeklilik konusunda ortaya çıkacak. 3600 ek gösterge düzenlemesinin ardından emekli olan memurların maaşları şu anda olduğu gibi neredeyse yarı yarıya düşmeyecek. Mevcut maaşlarına yakın bir tutarda emekli maaşı alacak olan memurlar için emekli olmak cazip bir hale gelecek. 

Yorumlar (0)