3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak, Son Dakika Gelişmeleri Neler?

Türkiye'de memurların ne zaman çıkacağını merakla bekledikleri 3600 ek gösterge için son dakika gelişmeleri çok yakından takip ediliyor. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? 3600 ek gösterge hangi memurları kapsayacak?

3600 Ek Gösterge Ne Zaman Çıkacak, Son Dakika Gelişmeleri Neler?

Türkiye'de memurlar büyük bir merakla 3600 ek göstergedüzenlemesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden çıkmasını bekliyorlar. Hem hükümet hem de muhalefetin olumlu yaklaştığı 3600 ek gösterge düzenlemesi için şu anda kadar somut bir adım atılmadı. Ancak hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de ilgili bakanlar ile AK Parti yetkilileri 3600 ek gösterge çalışmalarına dair dönem dönem kamuoyunu bilgilendiriyorlar. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir önceki seçim öncesinde memurların 3600 ek gösterge sorunlarının çözümüne dair söz vermişti. Seçimin ardından da çalışmaların başladığını ve ilgili bakanlıkların hazırlıklarını yaptıklarını kamuoyuna açıklamıştı. Bu nedenle oldukça ciddi bir aşamada olan 3600 ek göstergenin ne zaman TBMM'ye geleceği de merak konusu oldu. 3600 ek gösterge için son dakika gelişmeleri de çok yakından takip ediliyor.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Memurlar için yapılacak olan bu düzenleme ile göstergelere ekleme yapılması planlanıyor. Bu şekilde memurlar emekli olduklarında büyük miktarda maaş kaybı yaşamayacaklar. Bir anlamda 3600 ek gösterge memurların emekli olmalarını da teşvik edecek. Şu anda emekli olan memurların mevcut maaşları ile emekli maaşları arasında ciddi bir fark bulunuyor. 3600 ek gösterge çıktığında ise bu fark oldukça kapanacak ve memurlar da emekli olmak isteyecekler. Bu şekilde kamuda boş kadro açılarak genç işsizliğe de neşter vurulabilecek. 

3600 EK GÖSTERGEDEN HANGİ MEMURLAR YARARLANACAK?

Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan 3600 ek gösterge açıklaması yaptığında bundan hangi memurların yararlanabileceğini kamuoyuna duyurmuştu. Bu ek gösterge düzenlemesinden polisler, öğretmenler, hemşireler ve din görevlileri faydalanacaklar. Bundan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bir çalışma yapması gerekiyor. Bu çalışma ile 3600 k gösterge düzenlemesi TBMM'ye gönderilecek. Bu düzenlemenin TBMM'de onaylanması ile yasalaşma süreci tamalanmış olacak.

Yorumlar (0)