4 Aylık TÜİK TEFE TÜFE Enflasyon Rakamlarına Göre Memurlar ve Emekliler İçin Enflasyon Zammı Farkı Müjdesi Geldi!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılının son 6 aylık enflasyon rakamları içerisinde yer alan 4 aylık rakamlar belirlenmiş oldu.

4 Aylık TÜİK TEFE TÜFE Enflasyon Rakamlarına Göre Memurlar ve Emekliler İçin Enflasyon Zammı Farkı Müjdesi Geldi!

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılının son 6 aylık enflasyon rakamları içerisinde yer alan 4 aylık rakamlar belirlenmiş oldu. Peki, açıklanan 4 aylık enflasyon rakamlarına göre enflasyon farkı oluştu mu, enflasyon zammı olacak mı, ne kadar, 2021 memur ve emekli maaşı ne kadar, kaç TL olacak?

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan son rakamlara göre enflasyon farkı için hesaplamalar değişti. 2020 YILININ SON 6 AYLIK ENFLASYON FARKI RAKAMLARI İÇİN AÇIKLANAN TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL EKİM AYI TÜİK TEFE TÜFE NE KADAR?Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre Ekim ayı enflasyonu da belirlenmiş oldu. Ekim 2020 TÜİK TEFE TÜFE rakamları sonrasında son 6 aylık enflasyon rakamının 4 tanesi belirlenmiş oldu. Açıklanan rakamlara göre Türkiye'de Temmuz ayında enflasyon yüzde 0,58 oranında, Ağustos ayında yüzde 0,86 oranında, Eylül ayında yüzde 0,97 oranında ve Ekim ayında ise yüzde 2.13 oranında artış gösterdi.TÜİK TEFE TÜFE Ekim ayı rakamlarının da açıklanması ile beraber 4 aylık enflasyon rakamı yüzde 4.61 olarak gerçekleşti. MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA ENFLASYON FARKI ZAMMI OLUŞTU MU?2020 yılının ilk 6 ayı için yüzde 4 zammın yanında yüzde memur ve emekliler 1,75'de enflasyon farkı almıştı. Memur ve emeklilerin maaşları için 6 aylık dönemlerde hesaplanmak üzere açıklanan aylık TÜFE oranları toplamı yüzde 4 rakamını aşarsa aradaki fark memur ve emeklilere enflasyon farkı zammı olarak yansıtılıyor. Şu ana kadar açıklanan 4 aylık enflasyon farkı zammı yüzde 4.61 olarak gerçekleşirken memurlara yüzde 0.61 oranında enflasyon zammı kesinleşti. Kasım ve Aralık ayı enflasyon rakamları da bu orana eklenerek kesin rakam hesaplanmış olacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)