4 Haziran 2021 Cuma Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı! Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında haftanın son işlem gününde fiyatlamalar merak ediliyor. Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Gram altın kaç liradan satılıyor? Ons altın kaç dolar oldu? Altın fiyatları yükselecek mi? 4 Haziran 2021 Cuma günü altın fiyatları canlı takip ekranı...

4 Haziran 2021 Cuma Altın Fiyatları Canlı Takip Ekranı! Ons Altın Ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında takip edilmesi güç olan gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Son haftalarda yatırımcılarına büyük kazançlar sunan altın piyasası dün başlayan ve etkisini sürdüren düşüş trendi ile ciddi bir geri çekilme hareketi gerçekleştirdi. Fiyatların gerilemesim altın yatırımı yapanları büyük bir endişe içerisinde bırakırken ons altının fiyatlarına dair değerlendirmeler yapılıyor.

DOLAR GÜÇLENDİ ALTIN GERİLEDİ

Altın fiyatları ABD tarım dışı istihdam verilerinin açıklanması ile ciddi bir gerileme yaşadı. Beklentilerin üzerinde açıklanan rakamlar dolar endeksinin üzerinde yükseliş odaklı bir baskı oluşturdu. Doların güç kazanması ile ABD 10 yıl vadeli tahvil faizleri de yükselmeye başladı. Tüm bu durum popüler bir yatırım aracı haline gelen altın piyasasına büyük bir darbe indirdi. Büyük altın  yatırımcılar dolar ve tahvil faizlerinin avantajlarından yararlanmak için altından çıkıp bu alanlara geçiş yapmaya başladılar. Bu da altın fiyatlarında bir gerilemeyi sert bir şekilde destekledi.

ONS ALTIN BASKI ALTINDA DÜŞÜYOR

Yaşanan gelişmeler sonucunda ons altın 1.870 dolara kadar geriledi ve şu anda da bu seviyede fiyatlanıyor. Ons altın doların güçlenmesi ile baskı altında kalarak bu baskıyı fiyatlamaya devam ediyor. Ayrıuca bugün ABD'de veri akışının doların güçlenmesine neden olacağına dair beklenti de altın fiyatlarında yükseliş umudunu iyice kırıyor. Bundan dolayı yatırımcılar şu anda altın piyasasına temkinli bir şekilde yaklaşıyorlar.

GRAM ALTINA DOLAR KURU DOPİNGİ

Gram altında ise tamamen ters bir gömrüntü meydana geldi. Türk lirasının dolar karşısında değer kaybı yaşaması gram altında ons altın tarafındaki kayıpları telefi etti. Gram altın dolar kurunun yükselişinin etkisiyle fiyatını korumayı başardı. Şu anda gram altın 523 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurunun seyri gram altının fiyat yönünde belirleyici bir unsur olacak. 

Yorumlar (0)