4D'li Taşeron İşçilere Bayram Müjdesi Geliyor! Paralar Hesaplara Yatacak, Taşerona Bayram Erken Gelecek!

Türkiye'de kamu işçileri ile 4/D'li kamu işçisi statüsüne kavuşan taşeron işçiler ilave tediye ücretlerine dair büyük bir merak yaşamaya başladılar. 2021 ilave tediye ücretleri ne zaman ödenecek? Kamu ve taşeron işçiler 2021 ilave tediye ücretleri ikinci taksiti ödeme tarihi belli oldu mu?

4D'li Taşeron İşçilere Bayram Müjdesi Geliyor! Paralar Hesaplara Yatacak, Taşerona Bayram Erken Gelecek!
Türkiye'de milyonlarca kamu işçisi ve 4/D'li taşeron işçiler ilave tediye ücretlerinin ödenmesine dair büyük bir merak yaşamaya devam ediyorlar. Her yıl 4 ayrı taksitte ödenen 52 günlük ilave tediye ücretlerinin ödeme tarihleri merak ediliyor. Her taksitte 13 günlük ilave tediye ücreti alan kamu ve taşeron işçileri bu ödemelerin yapılacağı tarihi sabırsızlıkla bekliyorlar.

İLAVE TEDİYE NEDİR?

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron işçi statüsünde çalışırken kamu işçisi olan ve 4/D'li statüsüne kavuşan işçilere verilen ikramiyenin adına ilave tediye denilmektedir. Kadroya geçen taşeron işçiler 52 günlük ilave tediye ödemesi alırlar. Bu ilave tediye ödemeleri yıl içerisinde 4 taksit halinde verilmektedir. Bu taksitlerin tarihi Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenip kamuoyuna duyurulmaktadır.

İLAVE TEDİYELER NE ZAMAN ÖDENECEK?

4/D'li taşeron işçiler ilave tediye ödemelerinin ilk taksitini 29 Ocak 2021'de almıştılar. Bu taksit ödemesinin ardından taşeron işçiler ilave tediye ikinci taksit ödemesini merak etmeye başladılar. Peki 2021 ilave tediye ikinci taksit ödemeleri ne zaman yapılacak? Bu konuda alınan karar gereği ödemeler 11 Mayıs 2021'de gerçekleştirilecek. 4/D'li taşeron işçiler 2021 ilave tediye 2. taksitini Ramazan Bayramı'ndan hemen önce alacaklar. Bu şekilde taşeron işçilere bayram müjdesi de verilmiş olacak. Bayram öncesi ödemelerini alacak olan taşeron işçiler bayramı bir nebze olsun rahat bir şekilde geçirme imkanı bulacaklar.

İLAVE TEDİYE ÖDEMELERİ KAÇ TL'DİR?

İlave tediye ödemeleri için hesaplama taşeron işçinin brüt maaşı üzerinden yapılmaktadır. Her işçi ayrı miktarlarda ilave tediye ödemesi almaktadır. 2. ilave tediye taksit ödemesi hesaplaması yapılırken taşeron işçinin brüt maaşı üzerinden 13 güne karşılık gelen tutar belirlenir. Bu tutardan SGK primi, gelir vergisi, damga vergisi gibi kısımlar kesilir ve kalan miktar ilave tediye ödemelerinin ikinci taksiti olur. Taşeron işçiler bu ikinci taksiti 11 Mayıs 2021 tarihinde aşacaklar. Bu tutar işçinin net maaşının yaklaşık olarak üçte birine denk gelmektedir. 2021'de 13 günlük ilave tediye ödemesi alan taşeron işçiler 11 Mayıs'ta da 13 günlük ilave tediye ödemesi aldıklarında yıllık ilave tediyelerin yarısını almış olacaklar. Diğer yarısının ödeme tarihleri ile daha sonra belirlenecek.
Yorumlar (1)
Aras 32 3 hafta önce
Çok şükür bugünümüze