50.000 TL Bir Ayda Kaç TL Faiz Kazancı Sağlar? Banka Banka 32 Günlük Faiz Tablosu

Birikimi olanlar için son dönemlerin gözde yatırım aracı vadeli mevduat hesapları. Birikimlerine net kazanç elde etmek isteyenler kamu bankalarının yada özel bankaların vadeli mevduat faizlerini değerlendirebiliyorlar.

50.000 TL Bir Ayda Kaç TL Faiz Kazancı Sağlar? Banka Banka 32 Günlük Faiz Tablosu
Birikimi olanlar için son dönemlerin gözde yatırım aracı vadeli mevduat hesapları. Birikimlerine net kazanç elde etmek isteyenler kamu bankalarının yada özel bankaların vadeli mevduat faizlerini değerlendirebiliyorlar. Peki Mart ayının tam ortasında olduğumuz bu günlerde en yüksek faiz kazancı hangi bankalarda? İşte yanıtı.

YENİ YATIRIM TRENDİ VADELİ MEVDUAT

Bankaların vadeli mevduat faiz oranları daha sık tercih edilmeye başlandı. Daha önceki süreçte politika faiz oranlarının düşük olması nedeniyle vadeli mevduat faiz oranları belli bir seviyenin üzerine çıkmıyordu. Ancak politika faiz oranlarının yüzde 17.00 bandına çıkması ayrıca mart veya nisan aylarında bu oranların yükselme ihtimali çok sayıda bankanın bu alanda adım atmasına neden oldu.

Özel bankalar vadeli mevduat faiz oranları sıralamasında kıyasıya bir yarış içerisindeler. Kamu bankalarından Vakıfbank'ta özel bankaların sağladığı oranlara çok yakın oranlarla vadeli mevduat getirisi sağlıyor. Hem kamu hem özel bankaların son güncellemelerinin ardından vadeli mevduat faiz oranlarında oluşan güncel tabloları sizlerle paylaşıyoruz. İşte bir aylık vadeli mevduat faiz oranları ve bankaların kazanç tutarları.

EN YÜKSEK VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Mart ayı ortasında vadelşi mevduat faiz oranlarında en yüksek oran yüzde 18.50 bandına çıktı. Daha önce Anadolu Bank tarafından sağlanan yüzde 18.50 bir aylık faiz oranı Fibabanka tarafından da sağlanıyor. Bu iki bankanın sağladığı orana en yakın faiz ise yüzde 18.00 ve yüzde 17.75.50.000 TL birikimi olan birisi yüzde 18.50 faiz oranıyla birikimini değerlendirmek isterse, 32 günde 770 TL kazanç elde eder. Yüzde 18.00'lik faiz oranı 50.000 TL'ye 749 TL kazanç sağlar.
Yorumlar (0)