50 Bin TL Bir Ayda Kaç TL Faiz Kazancı Sağlar?

Dolar kurunda yaşanan geri çekilme, altın fiyatlarının geri yönlü hareketleri ve politika faiz oranlarının yükselmesi vatandaşların vadeli mevduat hesaplarına yönelmesine neden oldu.

50 Bin TL Bir Ayda Kaç TL Faiz Kazancı Sağlar?
Dolar kurunda yaşanan geri çekilme, altın fiyatlarının geri yönlü hareketleri ve politika faiz oranlarının yükselmesi vatandaşların vadeli mevduat hesaplarına yönelmesine neden oldu. Şubat döneminde vadeli mevduat kullanım oranı yükselirken bankaların sunduğu olanaklarda artış gösterdi.

BANKALARIN VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Bankaların günlük, aylık ve yıllık vadeli mevduat faiz oranları sürekli bir güncelleme içerisinde. Özellikle PPK toplantılarından alınan kararlar bankaların yeni adımlar atmasına neden oldu. Çok sayıda banka müşterilerine daha yüksek faiz olanları sundu. Öyle ki 32 günlük vadeli mevduat getirilerinde bankaların kıyasıya yarışları zirvede devam ediyor. Kamu bankaları da bu süreçte vadeli mevduat oranlarını yükselterek özel bankaların sundukları oranlara yaklaştılar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların Şubat 2021 ortası vadeli mevduat faiz oranlarını inceledik.

ŞUBAT ORTASI BANKA BANKA VADELİ MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Öze bankalarda en yüksek vadeli mevduat faiz oranını sağlayan 4 farklı banka bulunuyor. Fibabanka Kiraz Hesabıyla, Burgan Bank Dijital Hesap ile, İNG Bank ve Turkısh Bank ise vadeli mevduat hesapları ile müşterilerinin birikimlerini yükseltiyorlar. Bu dört bankanın tamamı 32 günlük süreç için müşterilerine yüzde 18 vadeli mevduat faizi uyguladığını duyurdu. Bu dört bankanın dışında bazı bankalarda yüzde 18.00 bandına yakın oranlarda vadeli mevduat getirisi sağlıyorlar. Odeabank ve Alternatif Bank müşterilerine yüzde 17.75 oranıyla kazanç sağlarken TEB'in vadeli mevduat faiz oranı ise yüzde 17.50 seviyesinde.

50.000 TL İÇİN KAZANÇ TABLOSUZİRAAT BANKASI, HALK BANKASI VE VAKIFBANK'IN 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZLERİ

Devlet bankalarının vadeli mevduatında en yüksek oran Vakıfbank'ta yer alıyor. Vakıfbank müşterilerinin birikimlerini Arı Hesabıyla değerlendiriyor. 32 günlük süreç için uygulanan faiz oranı yüzde 17.00 bandında bulunuyor. Devlet bankaları adına listenin ikinci sırasında ise yüzde 16.50'lik faiz oranıyla Halkbank yer alıyor. Halkbank'ın altında ise Zİraat Bankası geliyor. Parasının Ziraat Bankası'nın vadeli mevduat hesabıyla yükselmesini isteyenler için faiz oranı yüzde 15.50 olarak açıklandı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)