500 Lira Sınırından Dönen Gram Altın Yeni Güne Düşüş Eğilimli Başladı! Zirveden Dönen Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları İle 22 Ayar Bileziğin Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL Oldu?

Korana virüs vaka sayısının tüm ülkelerde tekrar hızla yukarı çıkması, Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılan parasal genişleme ve yeni paket açıklamaları, ekonomide yaşanan dalgalanma ve istikrarsızlık ile piyasalarda oluşan tedirginlik yatırımcının güvenli limanı altını yukarıya taşımıştı. Üst üste rekorlar kıran ve saat başı yükselen grafiği ile baş döndüren altın fiyatları tarihi zirveden dönerken 10 Ağustos 2020 Pazartesi gününe düşüş eğilimli başladı. Peki, altın fiyatları bugün kaç tl, altında beklenen düşüş başladı mı, altın fiyatları ne olur, gram altın 500 TL olur mu, çeyrek altın ne kadar, bileziğin gram fiyatı kaç lira oldu?

500 Lira Sınırından Dönen Gram Altın Yeni Güne Düşüş Eğilimli Başladı! Zirveden Dönen Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları İle 22 Ayar Bileziğin Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL Oldu?

Ekonomide yaşanan dalgalanma tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ağır hasarlar vermeye devam ederken altın fiyatları süreçte rekor hızla yukarı yönlü çıkmıştı. 

500 TL OLUP OLMAYACAĞI TARTIŞILAN GRAM ALTIN YENİ HAFTAYA DÜŞÜŞLE BAŞLADI! 

Son derece hızlı bir yükseliş ile yatırımcısının yüzünü güldüren altın fiyatları 500 lira beklentisi ile yakından takip ediliyordu. 

Yaşanan son gelişmelerin ardından gram altının satış fiyatı 500 lira sınırından dönüş yaparken yeni haftaya düşüş eğilimli başladı. Bugün gram altının fiyatı sabah yaşadığı düşüşün ardından gelen fırsat alımları ile hafif toplansa da yine de zayıfladı. 

Gram altın 10 Ağustos 2020 Pazartesi günü yeni haftaya 477,72 lira alış ve 477,84 lira satış değeri üzerinden başlangıç yaptı. 

BUGÜN ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU, ÇEYREK ALTININ FİYATI KAÇ TL?

Yaşanan geri çekilmeden çeyrek altın da nasibini aldı. 900 lira seviyesini zorlaması beklenen çeyrek altın fiyatı haftanın ilk işlem gününe 786 lira alış ve 835,30 lira satış değeri üzerinden başladı. 

BİLEZİĞİN GRAM FİYATI NE KADAR, 22 AYAR BİLEZİK GRAMI KAÇ TL?

Türk halkının en çok yatırım yaptığı altın türleri arasında yer alan bileziğin gramı da değer kaybedenler arasında yer aldı. 22 ayar bilezik gram fiyatı yüzde 1,56'lık değer kaybı ile alış 4373,86 lira ve satış 454,80 lira oldu. 

ONS ALTININ FİYATI KAÇ DOLAR?

2 bin 300 dolara kadar çıkacağı öngörülen ons altının fiyatı ise düşüş ile güne 2 bin doların hemen üstünde başladı. 

Ons altının alış fiyatı 2 bin 33,64 dolar ve satış fiyatı 2 bin 34,21 dolar oldu. 

Emlak365.com