EKONOMİ

7 Şehirde Belediyeler İkinci El Düşük Fiyatlı Otomobil Satıyor

7 farklı şehirde yer alan belediyeler, belediye iştirakleri ve diğer kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile araç satışı yapacaklarını duyurdular. Binek otomobil kategorisinde yayımlanan satışlara ilişkin detaylar haberimizde.

Kamu kurumları kendilerine ait olan araçların satışı için ihale düzenliyorlar. Şubat ayının son haftası itibariyle yayımda olan, başvuru süreci devam eden ihale ilanlarını tek tek derledik. 7 farklı şehirde bulunan kamu kurumları tarafından gerçekleştirilecek ihale ilanları haberimizde.

KAMU KURUMLARINDAN İHALE İLANLARI

İkinci el araç satışları için duyuru yayımlayan kamu kurumları, 1998 model araçtan 2016 model araçlara kadar satış yapacaklar. Farklı marka ve modellerde yapılacak satışların bazılarında araçlarda hiçbir sorun olmazken bazı araçların tamire ihtiyaç olduğu duyuruldu. Satışı yapılacak olan araçlar arasında ayrıca tarım araçları, iş makineleri ve farklı araç türlerinde de satış duyuruları bulunuyor.

ŞUBAT SONU İTİBARİYLE DEVAM EDEN SATIŞ LİSTESİ

Şubat ayının son haftası içerisinde yada Mart ayının ilk haftasında satışı gerçekleştirilecek olan otomobillere dair tüm liste aşağıda. Trabzon, Mersin, Ankara, Adana, Bursa, Amasya ve Yozgat’ta yer alan kamu kurumlarınca yayımlanan ihale duyuruları şu şekilde;

* Trabzon TRABİTAŞ: 2009 model Renault Symbol marka otomobil ihale ile satılacaktır.

* Mersin Büyükşehir İmar İnşaat Elek.Ürt.Özel Güv.Hizm.San.ve Tic: Binek araç alımı yapılacaktır.

* Çankaya Belediye Başkanlığı Destek Hizmetleri Müdürlüğü: 2016 model Audi A6 Limousine ve 2010 model Volkswagen Caravella ihaleyle satılacak.

* Seyhan Sol Sahil Sulama Birliği: 20 adet araç ve 7 adet iş makinesi ihale usulü satılacaktır.

* Karacabey Belediyesi 2009 model AUDI marka A6 2.0 Dizel Multitronic otomobili ihale usulü ile satacaktır.

* Amasya İl Özel İdaresi tarafından makine parkında bulunan kayıtlardan düşülen araçlar ve iş makinesi satılacaktır.

* Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: 1998 model Tofaş Doğan S satış ihalesi.

İHALE İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

Yukarıda yer alan ilanlar, 7 farklı kamu kurumu tarafından yayımlandı. Vatandaşlar kurumların resmi sitesi üzerinden ihale ilanlarını daha detaylı inceleyebilirler. Bunun dışında vatandaşlar Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) isimli siteden tüm ihale ilanlarına ulaşabilirler.

İHALE İLE ARABA ALMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR?

Kamu kurumlarının düzenlediği ihaleler ile araba almak isteyenler ilk önce ya kurumun sitesinden yada farklı platformlar üzerinden araç satış ilanına ulaşacaklar. Bu ilanlarda kurumlar araçlara dair muhammen bedel fiyatları belirlerler. Bu fiyat üzerinden geçici teminat bedeli ödeyecek olan vatandaşlar daha sonra ihale şartnamesinde yer alan evrakları toplayacaklar. Tüm bu evraklarla birlikte kuruma gidip başvuruyu tamamlayacaklar. Araçlar kurumlardan satış öncesi görülebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir