7 TL Sınırını Zorlayan Dolar Kurunda Bayram Molası Sonrası Son Durum! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?

Kurban Bayramı öncesinde dolar kurunda meydana gelen yükseliş hareketinde bayram molası verildikten sonra bugün piyasaların açılması ile yeni görüntü ortaya çıktı. ABD'de Türkiye'ye Yaptırım yapılması konusunda Senato'da geçen karar sonrasında yükseliş hareketine başlayan dolar kuru yeni haftaya nasıl başladı? Dolar bugün kaç TL oldu?

7 TL Sınırını Zorlayan Dolar Kurunda Bayram Molası Sonrası Son Durum! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?

Kurban Bayramı öncesinde uzun süre 6,85 TL'de sabit tutulabilen dolar kurunda ABD'den gelen yaptırım haberi ile hareketlenme başladı. ABD Senato'sunda Türkiye'ye yaptırım öngören bir kararın alınması ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun S-400 konusunda Türkiye'yi üstü kapalı tehdit etmesi üzerine dolar kurunun durağan pozisyonu yerini yükselişe bırakmıştı.

DOLAR 7 TL'NİN ALTINDA TUTULDU!

Bayram öncesinde 7 TL sınırına dayanan doların ateşi bayram nedeniyle piyasaların kapanmasıyla bir miktar söndürüldü. Buna karşın Merkez Bankası'nın dolar kurunun kontrol altına alınmasına yönelik hamleleriyle de kur 7 TL'nin altında tutuldu.

YENİ BİR SIÇRAYIŞ ARAYIŞI

7 TL'nin üzerine çıkıp kalıcı olamayan dolar kuru Türkiye'de artan dolar talebinden aldığı güç ile 6,97 TL seviyesinde kalıcı olmaya balşadı. Yeni işlem gününde dolar kurunun bu seviyesinin yeni bir sıçrayış için temel oluşturacağı nokta olacağı belirtiliyor.

Analistlere göre dolar yüksek bir talep görürse kur kendisini 7,11 TL'ye kadar atacak. Buna karşın TL varlıklarına yönelik bir talep artışı yaşanırsa dolar kurunun 6,87 TL'ye kadar çekilme ihtimali bulunuyor. Dolar kuru şu anda 6,97 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

EURO 8 TL ÜZERİNE İYİCE YERLEŞTİ

Euro kuru ise güçlü duruşunu bayramın ardından da devam ettiriyor. 8 TL üzerine iyice yerleşen Euro, şu anda 8,21 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)